Naujienų srautas

Verslas2019.10.31 13:19

Biodegalų asociacija sieks griežtesnės baudos „Neste Lietuvai“

BNS 2019.10.31 13:19

Konkurencijos tarybai už klaidinančią reklamą skyrus 8,7 tūkst. eurų baudą Suomijos kapitalo degalinių tinklui „Neste Lietuva“, Biodegalų asociacija pranešė skųsianti sprendimą teismui.

Asociacijos teigimu, taryba neatsižvelgė į kai kuriuos jos argumentus, kuriuos pripažinus,„Neste Lietuvos“ pažeidimas būtų dar sunkesnis.

„Dabar „Neste Lietuva“ buvo nubausta dėl vieno klaidinančios reklamos aspekto – kad nenurodė, jog savo degalus lygina su mineraliniais degalais, tačiau pažeidimų buvo daugiau ir svarbesnių. Būsime principingi ir teisingumo sieksime teisme“, - pranešime teigė asociacijos prezidentas Mindaugas Palijanskas.

Biodegalų asociacijos iniciatyva taryba atliko tyrimą ir baudą skyrė už klaidinančią reklamą, kad naudojant „Neste“ degalus išmetama iki 20 proc. mažiau CO2 dujų.

Anot jos, vartotojai galėjo suprasti, jog lyginama su kitais degalais, tačiau „Neste Lietuva“ juos lygino ne su savo ar kitose degalinėse parduodamu kuru, o su mineraliniais degalais, kurių vartotojai negalėjo įsigyti.

M. Palijansko teigimu, iš „Neste Lietuvos“ reklamos vartotojai galėjo suprasti, kad visi bendrovės degalai išmeta iki 20 proc. mažiau CO2, tačiau sutaupymus gali pasiekti vieninteliai „Neste Lietuvos“ degalai – „Pro Diesel“ dyzelinas.

Be to, asociacijos teigimu, reklamoje pabrėžiamas „iki 20 proc.” CO2 sutaupymas, tačiau iš pateiktos bendrovės medžiagos akivaizdu, kad sutaupymai yra mažesni nei 20 proc., tačiau Konkurencijos taryba esą į tai neatsižvelgė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi