Verslas

2015.09.08 13:45

Rusijai neįtiko amerikietiški vynai

DELFI.lt 2015.09.08 13:45

Rusijos vartotojų teisių apsaugos tarnybos „Rospotrebnadzor“ nurodymu iš apyvartos išimti amerikietiški vynai, kuriuose ekspertizė rado kenksmingų medžiagų – ftalatų ir pesticidų, kurių koncentracija viršijo normą.

Rusijos vartotojų teisių apsaugos tarnybos „Rospotrebnadzor“ nurodymu iš apyvartos išimti amerikietiški vynai, kuriuose ekspertizė rado kenksmingų medžiagų – ftalatų ir pesticidų, kurių koncentracija viršijo normą.

Tvirtinama, kad vynuose rastų ftalatų ir pesticido bifenazato koncentracija viršija normą, informuoja newsru.com.

„Rospotrebnadzor“ paaiškino, kad bifenazatas naudojamas, apsaugant vynuoges nuo žalingų erkių. Na o ftalatai pagal sanitarinį toksikologinį rodiklį priskiriami 1-ai klasei pagal pavojingumą, jie gali sukelti funkcinių, o vėliau ir organinių centrinės ir periferinės nervų sistemos pakitimų.

Ftalatai patenka į vyną per vyno talpas arba gamybos proceso metu. Būtent dėl per didelio ftalatų kiekio 2000 m. Rusija įvedė embargą moldaviškiems vynams. Tada Kišiniove nurodė, kad „Rospotrebnadzor“ ftalatų norma yra daug žemesnė nei ES šalyse.

O 2014 m. žinyba įžvelgė vėžio ir nevaisingumo grėsmę amerikietiškame viskyje. Jame rasta ir sveikatai pavojingų ftalatų.

Apie galima politinį tikrinimo rezultatų motyvą „Rospotrebnadzor“ pranešime nerašoma, tačiau jis buvo atliktas, esant prekybiniam Vakarų ir Rusijos karui bei abipusėms sankcijoms. Tiesa, vynas nebuvo įtrauktas į draudžiamų įvežti į Rusiją produktų sąrašą.

Šiuo metu bendras vynų (kartu su putojančiu vynu ir ryžių vynu) iš užsienio kiekis Rusijoje sudaro 25–27 proc. Tokios produkcijos tiekimas pernai, lyginant su 2013 m., sumažėjo 15 proc. Šiais metais jis dar labiau sumažės. Dėl ekonominės krizės, rublio kurso sumažėjimo, o taip pat sumažėjus paklausai, labiausiai nukentėjo alaus importas.

Na o birželį Krymo vyndariai kreipėsi į šalies vadovybę su prašymu uždrausti įvežti į Rusiją vynus iš Europos valstybių.

Žemės ūkio ministerijos vadovas Aleksandras Tkačevas taip pat siūlo uždrausti vyno, saldumynų ir konservų importą, tiesa, ateityje. Tai bus įmanoma, kai šalis pati apsirūpins reikiamu šių produktų kiekiu, pabrėžė ministras. Produktų įvežimo draudimą jis laiko „evoliuciniu vystymosi keliu“.