Verslas

2019.10.30 16:37

Iš prekybos vietų atšaukiama per 300 tonų pieno produktų, tarnyba pateikė detalų sąrašą

LRT.lt2019.10.30 16:37

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad po atlikto detalaus tyrimo ir surinkus duomenis iš pieno perdirbimo įmonių, iš rinkos nurodyta surinkti 382 t pieno gaminių. Sprendimas priimtas vadovaujantis atsargumo principu, įvertinant faktus, jog šių produktų gamyboje buvo panaudotas galimai kenksmingomis medžiagomis užterštas žaliavinis pienas, rašoma pranešime.

VMVT duomenimis, įmonių produkcijoje kenksmingų medžiagų nustatyta nebuvo.

Produktų gamyboje buvo panaudota iš viso apie 2 proc. žaliavinio pieno, supirkto iš gaisro paveiktų teritorijų, skaičiuojant nuo bendro į įmones pristatyto žaliavinio pieno kiekio.

Įmonės UAB „Rokiškio sūris“, UAB „Rokiškio pienas“, UAB „Varėnos pienelis“, UAB „Rivona“ ir UAB „Marijampolės pieno konservai“ iš tokio sumaišyto pieno pagamino apie 1 tūkst. tonų įvairios produkcijos, kurios didžioji dalis (apie 70 proc.) sulaikyta įmonių produkcijos sandėliuose ir į rinką nepateko.

Šiuo metu prekyboje neturi būti jokių pieno gaminių, kurių gamyboje naudotas žaliavinis pienas, supirktas iš gaisro paveiktos teritorijos.

Detalų pieno produktų sąrašą galima rasti čia.

LRT.lt primena, kad antradienį buvo išplatintas raginimas iš parduotuvių išimti penkių pieno produktų gamintojų produkciją. Patys gamintojai tokį VMVT sprendimą vertino kaip perteklinį arba tvirtino, kad užterštas pienas jų produktuose nebuvo naudojamas, nes, prasidėjus gaisrui Alytuje, iš Alytaus pieno tiekėjų žaliava nebuvo surenkama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt