Verslas

2019.10.30 16:31

Opozicijos atstovai po susitikimo su prezidentu: šis biudžetas – netesybų biudžetas

Milena Andrukaitytė, Ramūnas Jakubauskas, BNS2019.10.30 16:31

Seimo opozicijos atstovai netesybų biudžetu vadina valdančiųjų parengtą kitų metų pagrindinio šalies finansų dokumento projektą.

Trečiadienį su prezidentu Gitanu Nausėda susitikę opozicinių frakcijų vadovai taip pat aptarė pirmalaikių rinkimų galimybę, nors sutinka, kad jie būtų įmanomi tik su valdančiųjų parama.

Biudžetui – opozicijos kritika

„Biudžetą galima apibūdinti kaip netesybų biudžetą. Yra pridalinta pažadų medikams, mokytojams, tam pačiam gynybos sektoriui, ir pažadai nėra vykdomi“, – po susitikimo žurnalistams sakė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų vadovas Gabrielius Landsbergis.

Konservatorių pirmininkas visgi sakė nematantis galimybių, kad biudžetas nebūtų priimtas, tik klausimas – koks jis bus.

„Beveik nematau tam galimybių, kad būtų nepriimtas biudžetas. Biudžetas bus priimtas, bet jei jūs klausiate – koks biudžetas bus priimtas, šito klausimo negaliu atsakyti šiandien“, – sakė G. Landsbergis.

Politikas tvirtino, jog biudžeto projektas subalansuotas tik Privalomojo sveikatos draudimo ir „Sodros“ rezervų sąskaita.

„Realiai biudžete jau trūksta vieno milijardo, tas milijardas eurų, kurio trūksta, jis subalansuotas ant pacientų ir pensininkų galvos, sutaupant 600 mln. eurų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo ir 400 mln. eurų iš „Sodros“ rezervų. Iš pagrindinio biudžeto išleidžiam milijardą, sutaupom iš pacientų ir pensininkų“, – kalbėjo G. Landsbergis.

Seimo opozicijos lyderis socialdemokratas Julius Sabatauskas teigė, kad valdantieji nesilaiko savo pažadų ir įsipareigojimų švietimo darbuotojams, atkreipė dėmesį, jog reikalavimus kelia ir kitos visuomenės grupės: medikai, kultūros darbuotojai, sistemines ugniagesių problemas apnuogino gaisras Alytuje.

J. Sabatauskas taip pat patvirtino, jog prezidentas išreiškė norą, kad biudžetas būtų priimtas, bet neprašė opozicinių frakcijų palaikymo.

„Jis neprašė palaikymo, tik išreiškė norą, kad būtų gerai, kad biudžetas būtų priimtas, o frakcijos elgsis taip, kaip jos matys esant reikalinga“, – kalbėjo J. Sabatauskas.

Prezidento patarėjas: vertinti biudžetą dabar – sudėtinga

Šalies vadovo G. Nausėdos vyriausiasis patarėjas Povilas Mačiulis teigė, kad dabartinėje stadijoje vertinti biudžetą yra sudėtinga.

„Vertinti biudžetą dabar sudėtinga, nes puikiai žinom, kad einant per visus etapus bus dar įvairiausių pasiūlymų ir iniciatyvų. Tą girdime ir iš Vyriausybės, ir iš pavienių Seimo narių. Tai bus lengviau vertinti tada, kai bus prieita prie finalinio biudžeto etapo“, – žurnalistams po susitikimo su opozicinių frakcijų lyderiais sakė patarėjas.

Jis pridūrė, kad G. Nausėda džiaugiasi dėl savo pasiūlymų, kurie buvo priimti formuojant biudžetą, taip pat teigė, jog prezidentas tiki, kad Seimas priims visuomenės lūkesčius tenkinantį biudžetą.

„Prezidentas pasidžiaugė, kad bent pirminėje stadijoje jo pasiūlymai buvo priimti beveik dauguma, bet iki biudžeto priėmimo liko dar daug etapų“, – teigė P. Mačiulis.

„Prezidentas tiki, kad Seimas gali susitarti ir priimti biudžetą tokį, kuris tenkintų visuomenės lūkesčius, tačiau visi žinom, kad tai yra priešrinkiminis laikotarpis, tai prognozuoti ir bandyti spėlioti, kaip bus, dabar turbūt būtų per anksti. To laiko liko ne tiek daug, žinom, kad Seimas ir Vyriausybė dirba ir rezultatą labai greitai pamatysime“, – sakė jis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt