Verslas

2019.10.30 16:21

Bankų mokestis Seime skinasi kelią – gavo Teisės ir teisėtvarkos komiteto palaiminimą

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas nemano, kad siūlomas naujasis bankų mokestis galėtų prieštarauti Konstitucijai, todėl leidžia jį pateikti svarstyti Seime ir priimti kartu su kitų metų biudžetu.

Bankų mokestį pasiūlė Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjunga (LRA-KŠS). Pagal siūlymą, būtų apmokestinti finansų rinkos dalyviai, kurių turto vertė viršija 300 milijonų eurų.

Tikimasi, kad naujasis mokestis į biudžetą papildomai surinktų 52 milijonus. Ši suma jau įtraukta į kitų metų valstybės pajamas. Tačiau Seimo teisininkai buvo sukritikavę idėją, įžvelgdami galimą prieštaravimą Konstitucijai. Mokesčiui nepritaria ir Lietuvos bankų asociacija.

„Teisės departamento išvadoje išsakyti nuogąstavimai nėra pagrįsti, nes departamentas tiesiog kėlė klausimą, ar yra pagrįsta diferencijuoti mokestį. Nes teikiamajame rašte nebuvo nurodyta, kodėl jie vienas įstaigas apmokestino, kitų ne, tai jie tiesiog pagrindė tai, ko trūko aiškinamajame rašte, mes išgirdome ir dėl to komitetas beveik vienbalsiai priėmė sprendimą.

Tiesiog kredito paslaugas teikiančios įstaigos, tikėtina, Seimui pritarus būtų apmokestintos, ir lygiai taip pat kaip ir Skandinavijoje, taip ir pas mus, visi puikiai suprantame, kad bankų apmokestinimas tiesiog leistų tiesiogiai paskirstyti tas surinktas lėšas kitoms socialiai jautrioms sritims ir šiuo atveju kalba eitų apie vaiko pinigus“, – LRT TELEVIZIJAI sako Agnė Širinskienė, Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė.

LRT.lt primena, kad LRA-KŠS dar 2016 metais Seime įregistravo projektą dėl komercinių bankų aktyvų apmokestinimo. 2019 metų rudenį naujai atgimusiame projekte yra siūloma 0,4 proc. metiniu ir 0,034 proc. mėnesiniu tarifu apmokestinti bankų aktyvus (bankų turtas 2018 metais siekė 28,6 mlrd. eurų).