Verslas

2019.10.30 16:07

Kliūčių nebeliko: Danija išdavė leidimą tiesti „Nord Stream 2“ dujotiekį per jos vandenis

LRT.lt 2019.10.30 16:07

Danijos energetikos agentūra suteikė leidimą tiesti „Nord Stream 2“ dujotiekį per savo teritoriją, taip pašalindama paskutines kliūtis projektui.

Kontroversiškam projektui „Nord Stream 2“ trečiadienį buvo suteiktas leidimas tiesti dujotiekio vamzdžius Danijos ekonominėje zonoje, esančioje į pietryčius nuo Bornholmo salos, rašoma bendrovės pranešime spaudai. Apie tai praneša „Reuters“, „Financial Times“ bei kiti.

Leidimą tiesti 147 kilometrų ilgio vamzdyną per išskirtinę ekonominę zoną suteikė Danijos energetikos agentūra.

„Džiaugiamės gavę Danijos leidimą tiesti dujotiekį „Nord Stream 2“ per Danijos kontinentinio šelfo dalį Baltijos jūroje. Ir toliau tesime bendradarbiavimą su Danijos valdžia tam, kad sėkmingai užbaigtume projektą“, – teigė „Nord Stream 2 AG“ atstovas Danijoje Samiras Kiefer Andersoonas.

Rusiją ir Vokietiją sujungsiantis dujotiekis 1230 kilometrų atkarpai jau yra gavęs leidimus Suomijoje, Švedijoje ir Vokietijoje. Pasirašydama susitarimą Danija tapo paskutine šalimi pritarusia projektui.

LRT.lt primena, kad dujotiekis „Nord Stream 2“, tiesiamas Baltijos dugnu, jau ne vienerius metus yra vienas kontroversiškiausių objektų. Kai kurios Europos Sąjungos šalys, tarp jų ir Lietuva, Latvija, Estija, Lenkija, Danija, taip pat ir Ukraina bei JAV, dujotiekį laiko politiniu Rusijos projektu, skaldančiu Europos vienybę ir kenkiančiu Ukrainai, mat jis leis Rusijai eksportuoti daugiau dujų apeinant Ukrainą.

Tačiau tiek Vokietija, iki kurios ir keliaus rusiškos dujos, tiek pati Rusija šį projektą laiko komerciniu.