Naujienų srautas

Verslas2019.10.30 15:41

Pieno produktai gali būti tik pradžia: tyrimų rezultatų laukianti VMVT gali uždrausti ir kur kas daugiau produktų

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) tebelaukia laboratorinių tyrimų rezultatų, kurie nulems, ar gali būti uždrausta į rinką tiekti ne tik pieno, bet ir kitus maisto produktus.

Pasiteiravus apie tai, ar iš rinkos gali būti išimti ir kiti maisto produktai, ne tik pieno gaminiai, tarnybos LRT.lt pateiktame atsakyme nurodoma, kad VMVT yra atrinkusi mėginius iš šachtinių šulinių ir viešai tiekiamo geriamojo vandens, vaisių ir daržovių augintojų, taip pat pašarinių žaliavų (žolės, šieno, rapsų želmenų ir kt.), kiaušinių, dirbtiniuose tvenkiniuose auginamų žuvų. Taip pat – dėl neaiškių priežasčių kritusių laukinių gyvūnų ir paukščių mėginius.

„Sprendimai dėl atšaukimo iš rinkos bus priimti gavus laboratorinių tyrimų atsakymus“, – teigia VMVT direktoriaus pavaduotojas Mantas Staškevičius.

Į portalą LRT.lt anksčiau kreipęsis skaitytojas išreiškė nerimą, kad dūmų kvapas buvo juntamas ne tik Alytaus, bet aplinkiniuose rajonuose, todėl į rinką turėtų būti netiekiami ir tuose rajonuose užauginti maisto produktai ar žaliava.

M. Staškevičiaus teigimu, dėl kitų rajonų produkcijos ribojimo sprendimai taip pat bus priimti vadovaujantis laboratorinių tyrimų rezultatais, kurių dar laukiama

Su vertinimui, kad sprendimas perteklinis, nesutinka

Antradienį buvo išplatintas raginimas iš parduotuvių išimti penkių pieno produktų gamintojų produkcija. Patys gamintojai tokį VMVT sprendimą vertino kaip perteklinį arba tvirtino, kad užterštas pienas jų produktuose nebuvo naudojamas, nes, prasidėjus gaisrui Alytuje, iš Alytaus pieno tiekėjų žaliava nebuvo surenkama.

Vis dėlto VMVT direktoriaus pavaduotojas nurodo, kad toks sprendimas buvo priimtas vadovaujantis atsargumo principu, siekiant apsaugoti vartotojus, nes teršalas, apie kurį kalbama, yra ypač kenksmingas sveikatai.

„Taip, galimai užterštas pienas bendrame žaliavinio pieno kiekyje sudaro apie 2 proc., tačiau iš esmės nesaugi žaliava maisto produktų gamybai negali būti naudojama. Būtent todėl šiuo atveju ir buvo pritaikytas atsargumo principas“, – komentuojama M. Staškevičius.

Nurodoma, kad VMVT pirmuosius pieno mėginius atrinko spalio 17 d., t. y. pirmosiomis gaisro dienomis. „Vadovaujantis šių mėginių tyrimų rezultatais ir yra pritaikytos dabartinės priemonės“, – priduriama atsakyme.

VMVT teigimu, šiuo metu prekyboje neturi būti jokių pieno gaminių, kurių gamyboje naudotas žaliavinis pienas, supirktas iš gaisro paveiktos teritorijos. Tarnyba rekomenduoja gyventojams nepirkti gaisro paveiktoje teritorijoje gyvūninio ar negyvūninio maisto iš privačių asmenų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi