Verslas

2019.10.30 15:05

Skvernelis: jei VMVT nurodymas išimti pieno produktus iš prekybos yra, matyt, jis pagrįstas

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis, komentuodamas Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) nurodymą iš prekybos išimti kelių gamintojų pieno produktus, sako, kad tokiais atvejais reikia vadovautis specialistų turima informacija.

„Mes turime kliautis ir vertinti specialistų išvadas, kurie vieninteliai gali pagal tyrimus ir objektyvius kriterijus nuspręsti. Jeigu padaromas žingsnis, sako, kad jis perteklinis, kada menkesnis, sako, kad nepakankamas“, – trečiadienį po Vyriausybės posėdžio žurnalistams sakė S. Skvernelis.

„Sutarėme, kad visos tarnybos, kurios yra atsakingos už bet kokių tyrimų paėmimą, už dabartinių pasekmių likvidavimą ir šalinimą, turi komunikuoti bendrai ir priimti tuos sprendimus, kurie maksimaliai apsaugotų ir žmonių gyvybes, ir sveikatą, ir minimalizuotų galimą padarytą žalą. Aš nesiimu vertinti. Jei tokia rekomendacija yra, ji, matyt, yra pagrįsta“, – tęsė premjeras.

Pasak Vyriausybės vadovo, kol kas sudėtinga nuspręsti dėl žalos, kurią patirs bendrovės, atlyginimo.

„Mes pagrįstai patirtą žalą dėl gaisro sukeltų pasekmių svarstysime ir (esame. – ELTA) pasiruošę atlyginti. Nepamirškime, kad ikiteisminis tyrimas vyksta. Tikiuosi, kad bus įvardytos ir atsakingos institucijos, ir asmenys, dėl kurių kaltės tokios pasekmės buvo. (...) Šiandien sudėtinga nuspręsti, turėtume turėti aiškų priežastinį ryšį“, – sakė S. Skvernelis.

Antradienį tarnyba skelbė, kad, atsižvelgiant į Alytuje gaisro metu galinčių išsiskirti teršalų pavojų sveikatai, VMVT atliko tyrimą apie žaliavinio pieno, supirkto gaisro paveiktoje teritorijoje, išplatinimą.

Nustatyta, kad šį pieną kaip žaliavą savo produkcijoje panaudojo „Rokiškio sūris“, „Rokiškio pienas“, „Varėnos pienelis“, „Rivona“ ir „Marijampolės pieno konservai“.

Nors, pasak VMVT, įmonių produkcijoje kenksmingų medžiagų, turimais laboratorinių tyrimų duomenimis, nustatyta nebuvo, tačiau, vadovaujantis atsargumo principu, prevencijos tikslais įmonėms nurodyta neprekiauti produkcija.