Verslas

2019.10.30 14:21

Pasirodžius įtarimams sukčiavimu „Tez Tour“ klientai ėmė nerimauti dėl savo kelionių: ar dėl to neteks jų atšaukti?

„Tez Tour“: skelbiama informacija – klaidinanti
Jonas Deveikis, LRT.lt2019.10.30 14:21

Internete pasirodžius dienraščio „Verslo žinios“ informacijai, kad„Tez Tour“ ir dar kelios įmonės įtariamos dokumentų klastojimu, siekiant išvengti mokesčių, „Tez Tour“ tikina, kad klientams dėl suplanuotų kelionių nerimauti neverta, o internete skelbiama informacija – klaidinga.

Trečiadienį „Verslo žiniose“ pasirodė informacija, kad vienos didžiausių kelionių organizatorių bendrovės „Tez Tour“ vadovas Aleksandras Sukovas, bendrovės „VIP Viešosios informacijos partneriai“, „Aza Tours“ ir kai kurios kitos įmonės įtariamos dokumentų klastojimu ir mokesčių slėpimu.

Skelbiama, jog FNTT šiuo metu vykdo tyrimą, o dėl to su tyrimu susijusių įmonių sąskaitoms yra taikomas laikinas nuosavybės apribojimas 1,6 mln. eurų vertės turtui.

Reaguodami į šią informaciją, „Tez Tour“ klientai kreipėsi į LRT klausdami, ar dėl galimai įšaldytų sąskaitų nebus atšauktos jų suplanuotos kelionės į kitas šalis.

„Tez Tour“: skelbiama klaidinanti informacija

LRT.lt iš pradžių nepavyko susisiekti su įmonės „Tez Tour“ atstovais. Buvo teigiama, kad įmonės Viešųjų ryšių ir rinkodaros skyriaus vedėja Inga Aukštuolytė atostogauja.

Vis dėlto vėliau ji susisiekė su LRT.lt ir pateikė trumpą įmonės komentarą.

Jame I. Aukštuolytė teigia, kad žiniasklaidoje skelbiama „klaidinanti informacija“, o įmonei nėra pareikšti jokie įtarimai.

„Pasirodžius informacijai žiniasklaidoje norime patikinti, kad UAB „Tez Tour“ nėra pareikšti jokie įtarimai. Žiniasklaidoje skelbiama klaidinanti informacija“, – komentuoja I. Aukštuolytė.

Ji taip pat patikino, kad keleiviams neverta nerimauti dėl suplanuotų kelionių – jos turėtų vykti pagal planą.

„Visus keliautojus norime nuraminti ir patikinti, kad įmonės procesai vyksta, kaip vykę. „Tez Tour“ vykdo visus savo įsipareigojimus ir turistams, ir partneriams, kelionių agentūroms.

Visų mūsų klientų, tiek šiuo metu esančių užsienyje, tiek susiplanavusių kelionę artimiausiu metu, atostogos vyksta įprasta tvarka. „Tez Tour“ keliautojai gali būti ramūs“, – tikina I. Aukštuolytė.

Į klausimą, ar daliai įmonės lėšų šiuo metu yra taikomas laikinas nuosavybės apribojimas, I. Aukštuolytė atsakymo nepateikė.

Įtariama nuslėpus 2 mln. eurų pajamų

Dar spalio 3 dieną FNTT išplatino pranešimą, kuriame buvo skelbiama, jog FNTT Vilniaus apygardos valdybos tyrėjai atskleidė 13 asmenų bendrininkų grupę, kuri, pasinaudojusi dešimt turizmo paslaugas teikiančių įmonių, įtariama nuslėpusi ne mažiau kaip 2 mln. eurų pajamų.

Su prašymu plačiau pakomentuoti esamą situaciją LRT.lt kreipėsi į FNTT, tačiau buvo gautas atsakymas, kad siekiant nepakenkti atliekamo ikiteisminio tyrimo sėkmei, šiuo metu detalesnė informacija apie vykdomą ikiteisminį tyrimą ir proceso dalyvius yra neviešintina.

Kaip skelbia „Verslo žinios“, jų turimi dokumentai rodo, kad „Tez Tour“ vadovas Aleksandras Sukovas, bendrovės „VIP Viešosios informacijos partneriai“, „Aza Tours“ ir kai kurios kitos įmonės įtariamos dokumentų klastojimu ir mokesčių slėpimu.

Bendrovės „Tez Tour“ klientai už jiems užsienio valstybėse suteiktas paslaugas neretai atsiskaitydavo grynaisiais pinigais.

Tai LRT.lt patvirtino ir „Tez Tour“ paslaugomis užsienyje pasinaudojęs klientas, kuris teigė, kad būdamas užsienyje yra pirkęs papildomų kelionių iš „Tez Tour“, tačiau pirkimą patvirtinančio dokumento tuo metu jis teigia negavęs.

Šiuos grynuosius „Tez Tour“ darbuotojai iš užsienio galimai gabeno į Lietuvą ir perduodavo įmonės vadovui A. Sukovui. Šis jų neapskaitydavo įmonės buhalterinėje apskaitoje, o laikydavo biuro seife, – rašo „Verslo žinios“.

Vėliau pinigai buvo naudojami vykdant fiktyvius atsiskaitymus su kitomis įmonėmis, siekiant išvengti pelno ir dividendų mokesčio. Dėl to į šalies biudžetą nebuvo sumokėti apie 150 tūkst. eurų.

Dienraštis „Verslo žinios“ nurodė, kad tokią informaciją patiekia remdamiesi neįvardytu prokurorų pasirašytu dokumentu.

Populiariausi