Verslas

2019.10.30 09:46

Tūkstančiai iš VMI sulaukė nemalonių žinių: inspekcija ramina, kad jokių nuobaudų nebus

Tūkstančiai gyventojų iš Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) sulaukė laiškų, raginančių pateikti pridėtinės vertės mokesčio (PVM) mokėtojus PVM deklaracijas už periodą, kuris baigiasi šių metų gruodžio gale. Laiške rašoma, kad nepateikus šių deklaracijų, bus taikomos sankcijos, paskaičiuojamas papildomas PVM mokestis, PVM mokėtojai bus išregistruoti iš PVM mokėtojų.

Tarp 23 ir 24 valandos gautų laiškų turiniu savo feisbuke pasidalino Lietuvos buhalterių ir auditorių asociacija.

„Primename, kad dar nepateikėte 2019-07-01 – 2019-12-31 mokestinio laikotarpio dokumento „Pridėtinės vertės mokesčio deklaracija“ (FR0600 forma), kurį pagal įstatymą privalėjote pateikti iki 2020-01-27.

Prašome šį dokumentą pateikti per 3 dienas nuo šio priminimo gavimo dienos per Elektroninio deklaravimo informacinę sistemą (https://deklaravimas.vmi.lt) arba į bet kurį Valstybinės mokesčių inspekcijos aptarnavimo padalinį (artimiausias yra: Ulonų g. 2, Vilnius).

Už deklaracijų ar kitų dokumentų pavėluotą pateikimą ar nepateikimą pagal Lietuvos Respublikos teisės aktų nuostatas skiriama nuobauda“, – rašoma laiškuose.

LRT.lt kreipusis į VMI, inspekcijos komunikacijos vadovė Rūta Asadauskaitė teigė, kad šie pranešimai buvo klaidingi ir išsiųsti dėl sistemos klaidos.

„Dėl klaidos nustatant sistemos parametrus apie 16 tūkst. PVM mokėtojų elektroninio deklaravimo sistemoje (EDS) gavo priminimus pateikti pridėtinės vertės mokesčio deklaracijas už 2019 m. liepos 1 d. – gruodžio 31 d. laikotarpį, kuris dar nėra pasibaigęs. Klaidingus pranešimus gavę mokesčių mokėtojų prašoma ignoruoti nekorektišką informaciją. Atsiprašome už sukeltus nepatogumus“, – atsiprašo ji.

R. Asadauskaitė primena, kad visą aktualią informaciją mokesčių klausimais mokesčių mokėtojai gali sužinoti paskambinę Mokesčių informacijos centro specialistams telefonu 1882 ar apsilankę VMI interneto svetainėje www.vmi.lt. VMI Mokesčių informacijos centro trumpuoju telefonu 1882 teikiamos konsultacijos įrašomos ir yra lygiavertės rašytinėms.