Naujienų srautas

Verslas2019.10.29 09:59

Šiaulietė pardavėja tik FNTT tikrinimo metu sužinojo, kad dirba nelegaliai

LRT.lt 2019.10.29 09:59

Itališkais audiniais ir siūlais prekiaujančios parduotuvės vadovui gresia ne viena administracinė bauda, kai po patikrinimo paaiškėjo, kad parduotuvėje dirba nelegali darbuotoja, skelbia FNTT.

Tyrėjai patikrino Šiauliuose esančią parduotuvę. Joje buvo nustatyta dirbanti nelegali darbuotoja. Patikrinimo metu buvo nustatyta, kad vasario–spalio mėnesiais bendrovės vadovas „Sodrai“ pateikė duomenis, kad vienintelę dirbančią pardavėją yra atleidęs iš darbo. Nuo vasario mėnesio bendrovės vadovas už šią darbuotoją nemokėjo jokių socialinio draudimo įmokų.

Aplinkybės, kad pardavėja dirba nelegaliai, nustebino ir pačią moterį. Apie atleidimą iš darbo pardavėja nieko nežinojo ir parduotuvės vadovas apie tai nebuvo informavęs. Visą šį laikotarpį moteris dirbo parduotuvėje ir prekiavo iš Italijos atgabentais audiniais ir siūlais.

Tikrinimo metu buvo nustatytas ir dar vienas pažeidimas – parduotuvės kasoje neatitiko laikomų pinigų suma. Ji buvo didesnė, nei tą dieną parduota prekių.

Dėl administracinių nusižengimų – nelegalaus darbo, kasos operacijų atlikimo vietoje laikomų pinigų kiekio neatitikimo bei Užimtumo įstatymo pažeidimų audiniais ir siūlais prekiaujančios parduotuvės vadovui gresia ne vieną tūkstantį eurų siekiančios baudos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi