Naujienų srautas

Verslas2019.10.28 15:34

Atsistatydina „Amber Grid“ vadovas Saulius Bilys

atnaujinta 15.53
LRT.lt 2019.10.28 15:34

Atsistatydina Lietuvos gamtinių dujų perdavimo sistemos operatoriaus „Amber Grid“ Saulius Bilys, rašoma pirmadienį išplatintame pranešime žiniasklaidai.

Valdyba laikinuoju bendrovės generaliniu direktoriumi paskyrė įmonės valdybos pirmininką Nemuną Biknių. Šias pareigas jis pradeda eiti po to, kai įmonės vadovas S. Bilys spalio 28 d. atsistatydino iš užimamų pareigų dėl asmeninių priežasčių.

Kol N. Biknius eis bendrovės administracijos vadovo pareigas, jo veikla priežiūros funkciją vykdančioje „Amber Grid“ valdyboje sustabdyta. N. Biknius eis „Amber Grid“ vadovo pareigas, kol bus atrinktas nuolatinis vadovas. Sprendimas dėl atrankos procedūros bus priimtas artimiausiame eiliniame valdybos posėdyje.

Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas teigia, kad šiuo metu svarbiausia yra užtikrinti, kad GIPL projektas būtų laiku, tinkamai ir sklandžiai įgyvendintas.

„Dabar būtina susikoncentruoti į būsimus darbus ir laukiančius iššūkius bei užtikrinti, kad projektas nekeltų abejonių dėl jo skaidrumo ir pirkimo procesų. Mūsų tikslas – kad projektas būtų užbaigtas kaip ir planuojama pagal projekto grafiką. Esama situacija reikalauja naujo impulso, tad tikimės, kad „Amber Grid“ užtikrins tolesnį ir efektyvų šio projekto įgyvendinimą laiku“, – rašoma pranešime žiniasklaidai.

S. Bilys „Amber Grid“ vadovavo nuo įmonės įkūrimo 2013 m. Iki tol S. Bilys vadovavo „Lietuvos dujų“ Strateginio vystymo skyriui.

Laikinai „Amber Grid“ vadovo pareigas einantis EPSO-G strategijos ir plėtros direktorius N. Biknius yra Vilniaus Gedimino technikos universiteto energetikos mokslo magistras, stažavęsis Aalborgo universitete Danijoje. Energetikos sektoriuje jis dirba nuo studijų pabaigos ir yra sukaupęs didelę techninių žinių, organizacinio darbo ir strateginio planavimo patirtį. N. Biknius taip pat yra Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatoriaus „Litgrid" ir energijos išteklių biržos „Baltpool“ valdybų narys.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi