Naujienų srautas

Verslas2019.10.28 10:41

Lietuvos pardavėjams didėja kompensacijos už gėrimų pakuočių surinkimą

LRT.lt 2019.10.28 10:41

Užstato sistemoje dalyvaujančias gėrimų pakuotes šalies gyventojai grąžina beveik 3 tūkst. prekybos vietų visoje Lietuvoje. Už kiekvieną priimtą pakuotę „Užstato sistemos administratorius“ (USAD) prekybininkams moka kompensaciją. Dėl infliacijos ir augančio darbo užmokesčio kompensacijos už surinkimą taromatais auga vidutiniškai 4,6 proc., už rankinį surinkimą – 9,2 proc, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Užstato sistema besinaudojantys Lietuvos gyventojai gėrimų pakuotes grąžina ir užstatą atsiima parduotuvėse, kuriose įrengti taromatai ar rankinio surinkimo punktai. Pakuočių surinkimas iš prekybinininkų reikalauja papildomų darbo jėgos, laiko ir kitų sąnaudų. Jas pagal galiojančius teisės aktus kompensuoja USAD.

Kompensacijos dydis nustatomas atsižvelgiant į pardavėjų sąnaudas, surenkamų pakuočių kiekį ir makroekonominę aplinką.

„Lietuvoje kiekvieną dieną grąžinama vidutiniškai po 1,6 mln. gėrimų pakuočių. Kad sistemos efektyvumas nemažėtų, privalome reaguoti į ekonominius pokyčius bei kompensuoti partnerių sąnaudas.

Turime auditorių parengtą tarifų skaičiavimo modelį ir metodiką, pagal kuriuos kiekvienais metais peržiūrime tarifus“, – sako USAD vadovas Gintaras Varnas.

Kompensacinių tarifų augimą lėmė naujausios Lietuvos banko makroekonominės prognozės, pagal kurias darbo užmokestis šalyje šiemet turėtų augti 8,5 proc., o vidutinės metinės infliacijos rodiklis – pasiekti 2,3 proc.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi