Verslas

2015.09.08 13:45

Perku butą: kur pigiau – Palangoje ar Atėnuose?

Jurgita Lapienytė, 15min.lt2015.09.08 13:45

Palangoje parduodami butai yra gerokai brangesni nei Klaipėdoje ir tik Neringos nekilnojamojo turto rinka smarkiai visus pranoksta savo kainomis. Tačiau jei galvojate apie būstą pajūryje vasarai, galbūt verta susimąstyti ir apie Atėnus, kuriuose kvadratinio metro kaina yra mažesnė nei Lietuvos pajūryje.

Palangoje parduodami butai yra gerokai brangesni nei Klaipėdoje ir tik Neringos nekilnojamojo turto rinka smarkiai visus pranoksta savo kainomis. Tačiau jei galvojate apie būstą pajūryje vasarai, galbūt verta susimąstyti ir apie Atėnus, kuriuose kvadratinio metro kaina yra mažesnė nei Lietuvos pajūryje.

Pavyzdžiui, Palangoje, Vytauto gatvėje netoli jūros yra parduodamas 2 kambarių 48 kvadratinių metrų ploto butas už 67,7 tūkst. eurų (1 404,65 Eur/kv.m.). Šitam butui priklauso ir 20 kvadratinių metrų terasa.

Sprendžiant iš nuotraukų, butas yra tikrai tvarkingas:

Butas Vytauto gatvėje Palangoje

Vidutinė parduodamų butų kaina, portalo aruodas.lt duomenimis, liepą buvo 1440 Eur/kv. m.

O kiek gi kainuotų dviejų kambarių butas Atėnuose? 

Nekilnojamojo turto portalo spitogatos.gr duomenimis, kvadratinio metro kaina Atėnuose yra mažesnė nei Palangoje. Štai ką pavyko rasti už artimą sumą (1,2 tūkst. eurų už kvadratinį metrą).

Bendras buto plotas – 55 kvadratiniai metrai. Jis, tiesa, nors ir turi terasą, yra kiek toliau nuo jūros. Tačiau už tokią pačią sumą ar net pigiau galima rasti butą ir Pirėjaus rajone.

Štai, pavyzdžiui, šis 50 kvadratinių metrų butas kainuoja 35 tūkst. eurų (po 700 eurų už kvadratinį metrą).

Butas Atėnuose už 35 tūkst.  eurų

Butas Atėnuose už 35 tūkst. eurų

Norite dar pigiau? Štai šis 36 kvadratinių metų butas jums tekainuos 17 tūkst. eurų.

Butas Atėnuose už 17 tūkst. eurų

Už keliolika tūkstančių eurų galima įsigyti ir butą Palangoje, tiesa, jis gyvenimui iškart netiks – teks gerokai investuoti. Štai šis vieno kambario 26 kvadratinių metrų butas visai šalia jūros jums kainuos apie 15 tūkst. eurų.

Butas už 15 tūkst. eurų Palangoje

Jeigu galite vasarnamui išleisti daugiau nei keliolika tūkstančių eurų ir norite kažko prabangiau, galbūt sugundys šis 55 kvadratinių metrų butas už 60 tūkst. eurų (kvadratinio metro kaina – apie 1,1 tūkst. eurų).

Ir štai  kokį 31 kvadratinio metro butą galite gauti už tą pačią 60 tūkst. eurų sumą Palangoje (kvadratinio metro kaina – apie 1,9 tūkst. eurų).

Butas Dzūkų gatvėje

Portalo aruodas.lt specalistai 15min.lt aiškino, kad Palangoje parduodami butai kainuoja daugiau nei Klaipėdoje, tačiau mažiau nei, tarkime, Neringoje. Parduodamų namų tendencija panaši: namų pasiūlos kainos Palangoje didesnės nei Klaipėdoje, tačiau mažesnės nei Neringoje.

Palangoje vidutinė parduodamų butų kaina, siūloma skelbimuose, liepą siekė 1440 Eur/kv. m, Klaipėdoje – vidutiniškai 1054 Eur/kv. m., Neringoje – apie 2522 Eur/kv. m. 

Kainos nėrė žemyn

Tuo metu Graikijoje būsto kainos pastaruoju metu smarkiai krito. Tą lėmė ekonomikos krizė, iš kurios šalis neišsikapsto jau metų metus.

Graikijos centrinio banko duomenimis, 2012 metais nekilnojamojo turto kainos smuko 11,7 proc., 2013 – 10,3 proc., 2014 metų pradžioje krito dar 7,5 proc.

Graikijos centrinio banko duomenimis, nuo 2008 metų iki 2014 metų pirmojo ketvirčio pabaigos būstas Graikijoje pigo 34,4 proc. Didžiausias pigimas fiksuotas miestuose, pavyzdžiui, Atėnuose (-37,7 proc.).