Verslas

2015.08.14 12:34

Ukraina ir jos skolintojai nesugebėjo priimti susitarimo dėl skolų

BNS 2015.08.14 12:34

Ukraina ir jos didžiausi kreditoriai ketvirtadienį, antrąją derybų dieną, nesugebėjo priimti įgyvendinamo sprendinio, kuris apsaugotų Kijevą nuo ritimosi į nemokumą.

Ukraina ir jos didžiausi kreditoriai ketvirtadienį, antrąją derybų dieną, nesugebėjo priimti įgyvendinamo sprendinio, kuris apsaugotų Kijevą nuo ritimosi į nemokumą.

Ukrainos finansų ministerijos ir Ukrainos vertybinių popierių valdytojų laikinojo komiteto trumpame pranešime sakoma, kad šalių diskusijos buvo išsamios, bet nieko nekalbama apie pasiektą pažangą.

„Ukrainos delegacija ir laikinasis skolintojų komitetas surengė išsamias diskusijas San Franciske. Derybos tęsiasi“, – rašoma pranešime.

Vienas toms diskusijoms artimas šaltinis sakė, kad penktadienį neplanuojama surengti jokių tiesioginių derybų investicijų milžinės „Franklin Templeton“ būstinėje San Francisko pakraštyje.

„Diskusijos bus tęsiamos telefonu“, – šaltinis sakė naujienų agentūrai AFP.

Ukraina siekia, kad jos bendra skola užsienio subjektams per ateinančius ketverius metus būtų sumažinta 15,3 mlrd. JAV dolerių (13,7 mlrd. eurų), o du trečdalius šios sumos valdo „Franklin Templeton“ ir trys kitos stambios finansų bendrovės.

Ši grupė atsisako reikšmingai sumažinti jų kontroliuojamų obligacijų vertę ir nori, kai siūlomas išpirkimo termino pratęsimas būtų atšauktas iškart, kai tik Ukrainos smunkanti ekonomika vėl pradės augti.

Šaltiniai sakė, kad obligacijų valdytojai iškėlė griežtas sąlygas, pagal kurias sutiktų nurašyti 5–10 proc. skolos – gerokai mažiau negu 40 proc., kaip pageidavo Kijevas.

Vėliau Ukrainos finansų ministrė Natalija Jaresko pateikė atsakomųjų pasiūlymų, kurių detalės neviešinamos, bet teigiama, kad ministrė sumažino skolų, kurias siekiama nurašyti, sumą.

Jungtinėse Valstijose gimusi Ukrainos finansų vadovė sakė, kad šis derybų ratas yra paskutinis ir grasino įšaldyti palūkanų mokėjimą ir pagrindinės sumos mokėjimus už eurais denominuotas obligacijas, kurie turėtų būti atlikti artimiausiomis savaitėmis.