Verslas

2019.10.28 05:30

Su „Sodra“ susidūręs vyras neslėpė pykčio: mūsų nelaiko šeima, todėl praradome viso mėnesio išmoką

„Sodra“ situaciją aiškina kiek kitaip

„Įstatymai mūsų netraktuoja kaip šeimos narių“, – taip savo situaciją apibūdina vilnietis Algirdas. Anot jo, valstybė suteikia galimybę antraisiais vaiko priežiūros metais išmoką perskaičiuoti pagal bet kurio iš tėvų ar vaiką prižiūrinčio vieno iš senelių pajamas, tačiau neperspėja apie vieną atvejį, dėl kurio šeima pinigų gali prarasti.

Vilnietis Algirdas pasakoja, kad prieš 20 mėnesių jiedu su žmona susilaukė vaikelio. Šeima nusprendė, kad dvejus metus trunkančių vaiko priežiūros atostogų išeis mama.

Kaip ir priklauso, pirmaisiais metais vaiko priežiūros atostogų išėjusiam žmogui mokama 70 proc. ankstesnių jo pajamų vidurkio, o antraisiais išmoka mažinama iki 40 proc.

„Išsiaiškinome, kad antrais metais tuos 40 proc. galima perskaičiuoti pagal mano, tėvo, algą, – pasakoja Algirdas. – Mes perskaičiavome, nes mano žmona yra rezidentė ir ji gaudavo minimumą. Mano alga bet kokiu atveju didesnė, todėl mes gauname daugiau pinigėlių.“

Tačiau prieš kiek daugiau nei mėnesį šeima susilaukė dar vieno vaikelio. Tuomet Algirdas nusprendė imti jam priklausančią vieno mėnesio vienkartinę tėvystės išmoką.

„Pagal įstatymus, „Sodra“ kompensuoja mano 12 mėnesių pajamų vidurkį. Šitai aš gavau, bet, kadangi, pagal įstatymą, negaliu gauti dviejų išmokų, viršijančių 70 proc., ar kažkas tokio, iki galo nesupratau, tai realiai aš perskaičiuotų 40 proc. nuo mano algos išmokos praeitą mėnesį negavau“, – teigia Algirdas.

Jis džiaugiasi, kad buvo išmokėta didesnė išmoka, tačiau stebisi – jeigu vaiko priežiūros išmoka tuo metu šeimai būtų mokėta ne pagal jo, o pagal žmonos pajamas, šeima būtų gavusi tiek pastarąją, tiek tėvystės išmoką.

„Kaip man aiškino „Sodra“, jeigu 40 proc. būtų skaičiuota nuo mano žmonos algos, tada ir mano žmona būtų gavusi išmoką, ir aš būčiau gavęs. Kitaip tariant, įstatymai mūsų, kaip šeimos, nelaiko vienetu, laiko atskirais žmonėmis, kurie nededa į bendrą biudžetą pinigų, skaičiuoja, kad, jeigu vienas asmuo gauna vieną išmoką, tai jau antras negali gauti, nesvarbu, kad jis yra šeimos narys“, – sako pašnekovas.

Jis stebisi, kad atsiranda tokia skirtis ir galiausiai šeima praranda pinigų: „Man jokio skirtumo, ar aš gaunu pinigus į savo sąskaitą, ar į žmonos sąskaitą. Įstatymiškai čia kažkoks nesusipratimas, kaip ir neteisybė, nes mūsų netraktuoja kaip šeimos narių.“

Perspėja – klaidinga galvoti, kad vienas šeimos narys išmoką gauna pagal kito pajamas

„Sodros“ komunikacijos skyriaus vadovas Saulius Jarmalis įsitikinęs, kad situacija kaip tik yra priešinga. Jo vertinimu, valstybė kaip tik suteikia šeimai galimybes pasirinkti, kas ir kuriuo laikotarpiu eina vaiko priežiūros atostogų.

„Sodrai“ nėra jokio skirtumo, kuris šeimos narys eis vaiko priežiūros atostogų ar pasirinks gauti vaiko priežiūros išmoką, o antrais vaiko priežiūros metais netgi vienas iš tėvų gali būti vaiko priežiūros atostogose, o kitas – gauti vaiko priežiūros išmoką.

Pavyzdžiui, jeigu tėtis yra tėvystės atostogose ir gauna tėvystės išmokas, kiti šeimos nariai – mama ar seneliai – gali gauti vaiko priežiūros išmokas. Taip pat ir su motinyste – kol mama yra nėštumo ir gimdymo atostogose ir gauna motinystės išmoką, kiti šeimos nariai – tėtis ar seneliai – gali gauti vaiko priežiūros išmokas už kitus vaikus“, – komentuoja S. Jarmalis.

Jis patvirtina – pirmaisiais vaiko metais išmoka gali būti mokama tik tam žmogui, kuris yra vaiko priežiūros atostogose.

Antraisiais metais tokio reikalavimo nėra, tad vaiko priežiūros išmoką gali gauti bet kuris šeimos narys pasirinktinai. Išmoka skaičiuojama pagal gavėjo buvusias draudžiamąsias pajamas ir yra mokama būtent tam žmogui.

S. Jarmalis pabrėžia – šiuo atveju klaidinga galvoti, kad vienam šeimos nariui skiriama išmokama perskaičiuojama pagal kito šeimos nario pajamas. Taip pat netikslus įsivaizdavimas, kad išmoka mokama šeimai pagal vieno iš tėvų pajamas.

„Jeigu išmokas antrais vaiko priežiūros metais pasirinko gauti tėtis, išmokos, apskaičiuotos pagal tėčio draudžiamąsias pajamas, mokamos tėčiui. Jeigu išmokas antrais vaiko priežiūros metais pasirinko gauti mama, išmokos, apskaičiuotos pagal mamos draudžiamąsias pajamas, mokamos mamai“, – paaiškina S. Jarmalis.

Jeigu antraisiais vaiko auginimo metais tėvai dirba, o vaiką prižiūri, pavyzdžiui, vaiko močiutė, kuriai jos darbdavys yra suteikęs vaiko priežiūros atostogas, močiutei gali būti mokama vaiko priežiūros išmoka, apskaičiuota pagal močiutės draudžiamąsias pajamas.

Dėl išmokos gali kreiptis mama

Vis dėlto S. Jarmalis atkreipia dėmesį, kad šiuo konkrečiu atveju Algirdo žmona galėtų kreiptis dėl vyresniojo vaiko priežiūros išmokos. Tiesa, ji gali būti išmokėta ne visa: „Jeigu moteris kreiptųsi dėl vaiko (20 mėn. amžiaus) priežiūros išmokos gavimo už laikotarpį, kuriuo vyras gavo tėvystės išmoką, jai išmoka gali būti mokama ne viso dydžio, kadangi mėnesį po gimimo ji yra nėštumo ir gimdymo atostogose ir jai išmokėta motinystės išmoka.“

Jis pabrėžia ir į tai, kad Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatyme numatyta, kad tėvystės atostogų metu tėčiui, gaunančiam tėvystės išmoką, vaiko priežiūros išmoka nemokama.

„Mamai vaiko priežiūros išmoka nemokėta, tikėtina, dėl to, kad ji dėl šios išmokos nesikreipė, nes antraisiais vaiko auginimo metais šią išmoką gauti yra pasirinkęs vaiko tėtis“, – tvirtina S. Jarmalis.

Tačiau, pabrėžia pašnekovas, Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatyme numatyta, jeigu moteris, gaunanti vaiko priežiūros išmoką, įgyja teisę gauti motinystės išmoką dėl kito vaiko gimimo, jai mokamos abi šios išmokos.

Abiejų šių išmokų suma, kartu sudėjus, neturėtų viršyti 77,58 proc. jos palankesnio kompensuojamojo uždarbio dydžio, pagal kurį yra apskaičiuota motinystės išmoka arba vaiko priežiūros išmoka.

Taip pat vienas iš tėvų gali būti dviejų vaikų priežiūros atostogose. Tokiu atveju vaiko priežiūros išmoka mokama už abu vaikus, tačiau bendra išmokų suma vėlgi negali viršyti 77,59 proc. palankesnio kompensuojamojo uždarbio dydžio, pagal kurį yra apskaičiuota vaiko priežiūros išmoka.

Taip yra todėl, kad tokio dydžio išmoka „į rankas“ atitinka 100 proc. buvusio darbo užmokesčio „į rankas“.