Naujienų srautas

Verslas2019.10.26 14:03

Šalys, kuriose dirbantieji geriausiai suderina asmeninį gyvenimą ir darbą: Lietuvai – garbinga pozicija

LRT.lt 2019.10.26 14:03

Jei esate nepatenkintas savo darbo ir laisvalaikio balansu, turėtumėte pagalvoti apie persikėlimą į Nyderlandus. Remiantis Tarptautinės ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos Geresnio gyvenimo rodikliu, olandai nėra pratę dirbti labai ilgas valandas ir skiria daugiau laiko laisvalaikio veikloms, taip pat miegojimui ir atsipalaidavimui – rašo „World Economic Forum“.

Šis rodiklis reitinguoja šalis pagal tai, kaip piliečiai sugeba suderinti jų darbo ir asmeninį gyvenimą.

Nyderlandai gavo 9,5 taškus iš 10, antrą vietą užėmė Italija, gavusi 9,4 taško. Trečioje vietoje puikuojasi Danija, gavusi 9 taškus. Kolumbija ir Meksikas užėmė paskutines vietas 40 šalių reitinge.

Šios šalys pasižymi geriausiu darbo-laisvalaikio balansu:

1. Nyderlandai

2. Italija

3. Danija

4. Ispanija

5. Prancūzija

6. Lietuva

7. Norvegija

8. Belgija

9. Vokietija

10. Švedija

Šaltinis: EBPO

Tik 0,4 proc. Nyderlanduose dirbančių žmonių dirba „labai ilgas“ darbo valandas t. y. gali būti priskirti asmenims, dirbantiems daugiau nei 50 valandų per savaitę. Tarp visų tirtų šalių Nyderlanduose šis rodiklis yra žemiausias. EBPO duomenimis, vidutiniškai 11 proc. žmonių dirba labai ilgas darbo valandas.

Mažiau streso

„Ilgos darbo valandos gali pakenkti asmens sveikatai, sutrukdyti jo saugumą bei padidinti stresą“, – teigia EBPO.

„Kuo daugiau žmonės dirba, tuo mažiau laiko jie gali skirti kitoms veikloms, tokioms kaip asmeninė priežiūra ar laisvalaikis“, – teigiama „World Economic Forum“ straipsnyje.

Nustatant darbo-laisvalaikio balanso rodiklį, taip pat buvo atsižvelgta į laiką, kurį pilnu etatu dirbantys žmonės kasdien skiria laisvalaikio bei asmeninės priežiūros veikloms. Pagal šį rodiklį Italija užėmė pirmą vietą (šioje šalyje šis rodiklis buvo 16,5 valandos), po jos sekė Prancūzija, Ispanija ir Danija.

EBPO rodiklyje, pirmąsias 10 vietų užėmė tik Europos šalys. Palyginimui, reitinge JAV užėmė 27 vietą. 11 proc. žmonių šioje šalyje dirba labai ilgas valandas.

Ataskaitoje buvo atkreiptas dėmesys į tai, kad prasta darbo-asmeninio gyvenimo dinamika dažnai paveikia šeimas. Ataskaitos kūrėjai teigia, kad valdžia gali padėti atkreipti dėmesį į šią problemą skatindama lanksčias ir šeimas remiančias darbo praktikas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi