Naujienų srautas

Verslas

2019.10.25 09:28

Lietuvos bankas „MisterTango“ skyrė 245 tūkst. eurų baudą

nubaustos įmonės komentaras; atnaujinta 10.15
ELTA, LRT.lt 2019.10.25 09:28

Lietuvos bankas (LB) skyrė 245 tūkst. eurų baudą elektroninių pinigų įstaigai „MisterTango“ už, kaip teigiama, šiurkščius pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos reikalavimų pažeidimus bei apribojo jos veiklą.

„MisterTango“ bendrovėje rasta šiurkščių ir sistemingų pažeidimų, kai kurie iš jų buvo pakartotiniai. Lietuvos bankas ir anksčiau buvo nustatęs, kad ši elektroninių pinigų įstaiga nesilaiko Pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos įstatymo reikalavimų, bet ji nesiėmė tinkamų priemonių trūkumams pašalinti“, – pranešime sako Lietuvos banko valdybos narys Marius Jurgilas.

Kaip rašoma pranešime, LB Priežiūros tarnybos darbuotojai šiemet inspektavimo metu nustatė atvejų, kai bendrovė klientų tapatybę nustatė netinkamai, aplaidžiai vertino klientų riziką, o jų pažinimo informacija buvo neišsami ir neatskleisdavo dalykinių santykių tikslo ir pobūdžio, nebuvo atnaujinama laiku.

Klientų atliekamų mokėjimo operacijų stebėsenos procesai, kaip rašo LB, reglamentuoti formaliai, neužtikrinant jų tinkamo įgyvendinimo. Įstaiga neįvertino rizikų, susijusių su jos veikla, neturėjo vidaus audito procedūrų, tikrinamuoju laikotarpiu nebuvo atlikusi pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos srities audito.

„MisterTango“ privalės per 20 darbo dienų Lietuvos bankui pateikti planą, kaip ištaisys visus nurodytus trūkumus, kuriuos pašalinti privalės iki 2020 metų sausio 31 dienos. Laikinai, iki bus pašalinti pažeidimai, Lietuvos bankas apribojo įstaigos teikiamas mokėjimo paslaugas – ji galės teikti mokėjimo paslaugas žemiausios rizikos grupei priskirtiems klientams ir tik atnaujinusi jų pažinimo informaciją, nurodo LB.

Pranešime teigiama, kad, jeigu klientai, kuriems „MisterTango“ negalės teikti paslaugų, laiko savo lėšas šioje bendrovėje esančiose sąskaitose, galės kreiptis į ją dėl pinigų pervedimo į klientų nurodytas asmenines sąskaitas bankuose ar kitose kredito, mokėjimo ar elektroninių pinigų įstaigose.

„MisterTango“ už pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos reikalavimų pažeidimus baudžiama trečią kartą (anksčiau bausta 2016 ir 2018 metais).

„MisterTango“: didžioji dalis trūkumų jau pašalinta ir skirta bauda neadekvati

Sulaukusi baudos, įmonė „MisterTango“ teigia, kad apribojimai netruks ilgiau nei keletą savaičių, o Lietuvos banko skirta bauda – neadekvati.

„Atsiprašome visų savo klientų dėl jiems kilusių nepatogumų. Darysime viską, kad kuo greičiau vėl pradėtume teikti paslaugas visiems savo vartotojams – manome, kad apribojimai netruks ilgiau, nei keletą savaičių“, – rašoma įmonės išplatintame pranešime žiniasklaidai.

Anot įmonės, ji dar nesulaukusi galutinių išvadų pakeitė klientų identifikavimo paslaugos tiekėją, atnaujino rizikos vertinimą bei procedūras, bei ženkliai sustiprino atitikties, klientų aptarnavimo bei kitų skyrių komandas.

„Todėl manome, kad didžioji dalis trūkumų jau pašalinta ir skirta poveikio priemonė yra neadekvati“, – teigiama pranešime.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi