Verslas

2019.10.24 16:02

Malinauskas: valdantieji supranta, kad nesubalansuoto biudžeto atveju Vyriausybė pasitrauktų

Dainora Karklytė, ELTA 2019.10.24 16:02

Premjero Sauliaus Skvernelio patarėjas Skirmantas Malinauskas sako puikiai žinąs, kad Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijoje (LVŽS) yra parlamentarų, raginančių nepritarti S. Skvernelio vadovaujamo Ministrų Kabineto teikiamam kitų metų valstybės biudžeto projektui.

Vis dėlto S. Malinauskas atkreipia dėmesį, kad, Seimui priėmus nesubalansuotą biudžetą, Vyriausybė pasitrauktų ir šalyje kiltų milžiniška politinė krizė.

„Jeigu būtų priimtas nesubalansuotas biudžetas, tai akivaizdžiai matytųsi, kad tai yra neįmanoma vykdyti arba mes išsemiam savo rezervą, einam į skolą, mūsų skolos reitingai iškart, pažeidus finansinės atsakomybės ir Europos Komisijos taisykles, griūna. (...)

Garantuoju, kad ministras pirmininkas tokio biudžeto tiesiog nevykdytų, o prezidentas jo tiesiog nepasirašytų. Čia būtų milžiniška politinė krizė“, – ketvirtadienį „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje „Ne spaudai“ sakė S. Malinauskas.

Jo teigimu, premjeras S. Skvernelis neprisiimtų atsakomybės, matydamas nesubalansuotą biudžetą.

„Jeigu gruodžio mėnesį grįžta Vyriausybė jau su įvairiomis įstatymo pataisomis – biudžetas, kurio vykdyti nepopulistiškai tiesiog neįmanoma; kuris valstybę gramzdins į skolą, be abejonės, Vyriausybė tiesiog pasitrauktų, nes S. Skvernelis neprisiimtų atsakomybės už tokį biudžetą“, – kalbėjo S. Malinauskas.

Premjero patarėjo teigimu, valdantieji supranta šį faktą, todėl, žeriant populistinius pasiūlymus biudžeto tobulinimui, Vyriausybei yra daromas spaudimas.

„Tokiais visiškai nepamatuotais, populistiniais siūlymais galbūt net ir tikimasi spausti Vyriausybę į tą kampą. (...) Arba tikintis, kad Vyriausybę bus galima pakeisti likusiems penkiems, šešiems mėnesiams, kas būtų problema“, – teigė S. Malinauskas.

Seimas antradienį priėmė svarstyti Finansų ministerijos parengtą valstybės biudžeto įstatymo projektą, primena ELTA. Vis dėlto biudžeto projektui parlamentarai negailėjo kritikos, o kai kuriuos susijusius mokesčių projektus grąžino tobulinti.