Verslas

2019.10.23 14:19

Draudimą eksponuoti rūkalus Vyriausybė siūlo atidėti dvejiems metams

BNS 2019.10.23 14:19

Vyriausybė pritaria siūlymui drausti prekybininkams viešai eksponuoti tabaką ir jo gaminius, tačiau draudimo įsigaliojimą siūlo numatyti 2022 metų gegužę, o ne kitų metų gegužę, kaip buvo numatęs iniciatyvos autorius, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Ministrų kabinetas trečiadienį pritarė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos parengtam nutarimo projektui, kuriuos siūloma uždrausti viešai pardavimo vietose eksponuoti (demonstruoti) tabako gaminius, paliekant galimybę tokius gaminius eksponuoti tik specializuotose tabako gaminių parduotuvėse arba parduotuvių tabako gaminių skyriuose.

Pasak ministerijos, A. Verygos pasiūlytas pirminis laikotarpis, per kurį įmonės turėtų prisitaikyti prie naujo reguliavimo, yra itin trumpas.

„Siekdami stabilios reguliavimo aplinkos siūlome pakeisti įstatymo projekto 5 straipsnį ir nustatyti, kad šis įstatymas įsigaliotų 2022 metų gegužės 1 dieną“, – posėdyje kalbėjo viceministrė Jekaterina Rojaka.

Be to, pasak ministerijos, Europos Komisija turėtų įvertinti, ar siūlomas draudimas nesukuria kliūčių laisvai prekybai.

A. Veryga posėdyje nesutiko, kad jo siūlomas laikotarpis yra per trumpas, jis kartu suabejojo notifikavimo būtinybe.

„Sutinku, kad iš tiesų turi būti pereinamasis laikotarpis, bet manau, kad (...) dvejų metų terminas, gal jis nelaba ir logiškas yra“, – kalbėjo A. Veryga.

Draudimas paveiktų ir elektronines cigaretes bei vadinamąjį „heat-not-burn“ tipo tabaką, kurį Lietuvoje prekės ženklu IQOS platina JAV tabako kompanija „Philip Morris International“.

„Philip Morris Baltic“ siūlo netaikyti apribojimų bedūmiams tabako produktams.

A. Veryga yra sakęs, kad draudimas turėtų sumažinti tabako prieinamumą ir rūkymo patrauklumą tarp jaunimo.