Verslas

2019.10.23 08:58

Siūloma iki 20 proc. sumažinti standartinį PVM tarifą

Jadvyga Bieliavska, ELTA2019.10.23 08:58

Siūloma nuo kitų metų sausio 1 d. nuo 21 proc. iki 20 proc. sumažinti standartinį PVM tarifą ir leisti PVM atskaitymus, jei įsigyjami elektromobiliai.

Tokias Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pataisas įregistravo Seimo narys liberalas Simonas Gentvilas.

Pasak jo, projekto rengimą paskatino tai, kad Lietuva 2009 m. spręsdama biudžeto deficito problemas padidino pridėtinės vertės mokestį (PVM) nuo 18 iki 21 procento, tačiau, praėjus sunkmečiui ir Lietuvos ekonomikai nuolat augant, nesiimama jokių veiksmų dėl PVM tarifo dydžio grąžinimo į ikikrizinį lygį. S. Gentvilo teigimu, PVM padidinimas 2009 m. buvo suprantamas kaip laikinas žingsnis, siekiant subalansuoti valstybės biudžetą ir mažinti jo deficitą.

PVM tarifo sumažinimas, jo nuomone, ne tik padėtų generuoti ekonomikos augimą, bet ir būtų efektyvi priemonė „šešėliui“ mažinti. „Be to, sumažėjus prekių ir paslaugų kainai, gyventojams liktų daugiau pajamų, kurias jie išleistų vartojimui, o tai reiškia, kad per išaugusį vartojimą grįžtų į biudžetą ir tie pinigai, kurie sąlyginai būtų prarasti sumažinus PVM tarifą“, – sako S. Gentvilas.

Jis taip pat pastebi, kad elektromobiliai yra viena iš efektyviausių priemonių, siekiant mažinti aplinkos oro taršą ir kartu spręsti klimato kaitos problemas. „Teikiamo projekto tikslas yra skatinti, kad PVM mokėtojai, pasinaudodami lengvata, įsigytų ekologiškus elektromobilius“, – sako įstatymo pataisų iniciatorius ir rengėjas Seimo narys S. Gentvilas.

PVM įstatymo pataisas su juo kartu teikia Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijai atstovaujantys parlamentarai Jonas Varkalys, Viktorija Čmilytė-Nielsen, Kęstutis Glaveckas, Eugenijus Gentvilas, Jonas Liesys, Gintaras Vaičekauskas, Virgilijus Alekna, Ričardas Juška.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt