Verslas

2019.10.22 19:38

Seimas dega žalią šviesą didelių prekybininkų apmokestinimui

Sniegė Balčiūnaitė, BNS2019.10.22 19:38

Seimas priėmė svarstyti valdančiųjų „valstiečių“ siūlymą nuo 2020 metų įvesti naują prekybos mokestį, kurį mokėtų daugiau kaip 2 mln. eurų mėnesio apyvartą (be pridėtinės vertės mokesčio) pasiekę mažmenininkai.

Už tai, kad Seimas pradėtų svarstyti apyvartos mokesčio įvedimą numatantį Stambios prekybos mokesčio įstatymo projektą antradienį balsavo 46 Seimo nariai, prieš – 11, o susilaikė 16. Toliau Seimas pakeitimų imsis lapkričio 21-ąją.

Dėl mokesčio Seimas prašo Vyriausybės išvados.

Stambaus prekybos mokesčio įstatymo projektą Seime registravę „valstiečiai“ Tomas Tomilinas, Virgilijus Poderys ir Jonas Jarutis skaičiuoja, kad jis valstybės biudžetą papildytų apie 31,9 mln. eurų per metus.

Ekonomikos komiteto narys koservatorius Jurgis Razma įtaria, kad naujas mokestis „mažina tikimybę į Lietuvą ateiti naujiems prekybos tinklams“.

Liberalas Simonas Gentvilas pareiškė, kad po mokesčio įvedimo pridėtinės vertės mokestis nuo 21 proc. pakils iki 22 proc.

Jis taip pat pareiškė, kad dėl projekto bus prašoma ekspertinio įvertinimo.

1 proc. nuo didesnės kaip 2 mln. eurų mėnesio apyvartos turėtų mokėti prekių pardavėjai, įskaitant fizinius asmenis. Mokesčio nereikėtų mokėti už vaistus, elektrą, dujas, vandenį ir visų rūšių energiją.

T. Tomilinas sako, kad nuo jo galėtų būti atleistos ir pajamos iš ekologinių produktų.

Jis taip pat pabrėžė suskaičiuojąs, kad šį mokestį turėtų mokėti tik „keliolika įmonių“.

„Jeigu kalbate apie stambų prekybininką, prekiaujantį kebabais ir jo padaliniai yra visuose miestuose, visuose prekybos tinkluose, tai taip“, – teigė T. Tomilinas.

Mokestis būtų mokamas tik už gyventojams parduotas prekes.

Anot T. Tomilino, pataisos „yra labai panašios į analogišką Lenkijos mokestį“.