Naujienų srautas

Verslas2019.10.18 11:24

Iš 5 aukšto su automobiliu iškritusi moteris reikalauja uždaryti verslo centro „Europa“ automobilių aikštelę

LRT.lt 2019.10.18 11:24

Dėl nesaugios verslo centro „Europa“ automobilių aikštelės, iš kurios iškritusi su automobiliu vos nežuvo moteris, nukentėjusios atstovai kreipėsi į už statinio priežiūrą atsakingą Vilniaus miesto savivaldybę. Reikalaujama uždaryti aikštelę, iki nebus užtikrintas jos saugumas ir įrengti projekte numatyti apsauginiai atitvarai, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Į savivaldybę kreipėsi nukentėjusios atstovai, nes praėjus pusmečiui nuo nelaimės, patvirtintame aikštelės statybų projekte numatyti atitvarai vis dar nėra įrengti.

Pažeidžiant patvirtintą projektą – atitvarai neįrengti

„Automobilių aikštelė yra akivaizdžiai nesaugi, nuo nelaimės skiria tik dekoratyvinė fasado apdaila. Saugumo spragas aikštelėje viešai yra akcentavę ir nešališki ekspertai bei statybų inžinieriai. Kyla klausimas, kaip 15 metų pastato saugumą tikrinančios institucijos nematė, kad trūksta esminio elemento – beveik 1 kilometro apsauginių atitvarų per visus aukštus. Jie yra aiškiai nurodyti aikštelės projekte, pagal kurį išduotas leidimas statyti, jų paskirtis užtikrinti žmonių ir automobilių saugumą“, – sakė nukentėjusios atstovas, „Averus“ kontoros advokatas Marius Barisevičius.

Pasak M. Barisevičiaus, įvykusi nelaimė, per kurią vos pavyko išvengti žmonių aukų, parodė šios aikštelės saugumo spragas: nesvarbu, kas nutinka vairuotojui aikštelėje – staigus sveikatos sutrikimas, žmogiška klaida ar technikos gedimas – turi saugoti apsauginiai atitvarai, kurie nėra įrengti.

Pagal Statybos įstatymą, paaiškėjus, kad statinio būklė kelia pavojų, prižiūrinti institucija gali pareikalauti sustabdyti statinio naudojimą ir laikinai apriboti patekimą į statinį.

Nukentėjusioji, dirbanti vienos įmonės plėtros direktore, jos tapatybė nėra atskleidžiama.

Pastato aikštelės savininkai yra „Europa“ pagal NT registrų centro duomenis yra „Hanner“ teisių perėmėja (AB „Prime location property fund“) ir UAB „BH Europa“.

LRT.lt primena, kad šių metų balandį iš prekybos centro „Europa“ daugiaaukštės stovėjimo aikštelės penkto aukšto iškrito ir ant gatvės žemyn stogu trenkėsi automobilis „BMW X6“.

Sunkios būklės ji buvo atvežta į reanimaciją, nebuvo aišku, ar moteris išgyvens: plyšo kepenys, sumušti plaučiai, lūžo akiduobės sienelės kaulas, šonkauliai ir krūtinkaulis, daugybė sumušimų ir kraujosrūvų, atliktas krūtinplėvėje susikaupusio kraujo šalinimas.

Dėl nelaimės Vilniaus apylinkės teisme spalio 9 d. yra iškelta byla.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi