Verslas

2019.10.18 11:46

„Ignitis grupės“ fondas investavo į platformą „Bolt Bikes“

BNS2019.10.18 11:46

Valstybės valdomos „Ignitis grupės“ (buvusios „Lietuvos energijos“) įsteigtas Išmaniosios energetikos rizikos kapitalo fondas investavo 136 tūkst. eurų į Jungtinės Karalystės elektrinio mobilumo platformą „Bolt Bikes“.

Ši platforma siūlo pirmąją pasaulyje komercinės paskirties elektrinių dviračių nuomos paslaugą, leidžiančią išsinuomoti šią transporto priemonę trumpam laikotarpiui, praneša grupė.

Fondas investavo kartu su kapitalo rizikos fondu „Maniv Mobility“, valdančiu BMW, „Hyundai“, „LG Electronics“ ir kitų garsių bendrovių investicijas. „Maniv Mobility“ investicija siekia apie 1,8 mln. eurų.

Abiejų fondų investicijos atliktos JAV doleriais ir atitinkamai siekė 150 tūkst. ir 2 mln. dolerių.

Lėšos bus nukreiptos į „Bolt Bikes“ elektrinių dviračių parko plėtrą, talentų pritraukimą bei naujų funkcijų vartotojams vystymą.

Šiuo metu „Bolt Bikes“ teikia paslaugas trijų šalių rinkose (Australijoje, JAV ir Didžiojoje Britanijoje) ir nuomai siūlo daugiau nei 500 elektrinių dviračių. Pastaruosius, pagal poreikį, nuomojasi žmonės, dirbantys su tokiomis maisto pristatymo į namus platformomis kaip „Deliveroo“ ar „UberEats“.

„Bolt Bikes“ nėra susijusi su Lietuvos pavežėjimo paslaugų platforma „Bolt“.

Išmaniosios energetikos rizikos kapitalo fondas, į kurį investavo „Ignitis grupė“, o valdo bendrovė „Contrarian Ventures“, investuoja į startuolius, kuriančius naujas technologijas energetikoje.

Fondas taip pat kartu su „Ignitis grupe“ kuruoja akseleravimo programą „AcceleratorOne“, kuri investuoja ir augina ankstyvosios stadijos startuolius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.