Verslas

2019.10.18 10:54

Naujamiestyje – nauja 500 kv. m. stogo terasa

LRT.lt2019.10.18 10:54

Vilniaus Savanorių prospekte įrengiamas 500 kv. m. stogas. Tai – loftų pastato „Freiheit“ dalis, suprojektuota architektūros studijos „Plazma“, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Stogo terasos kūrėjai ieškojo įvairių gyventojų bendruomenei naudingų erdvių. Čia bus dengtos kino teatro ir valgymo erdvės, atviras smėlio paplūdimys, bendras šiltnamis, sporto zona ir želdiniai. Architektūros studijos „Plazma“ vadovas, architektas Rytis Mikulionis sako, kad tai – viena didžiausių stogo terasų Vilniuje, o terasas ant stogų rengia vis daugiau nekilnojamojo turto (NT) projektų plėtotojų.

Architektūros studijos „Plazma“ vadovas sako, kad tendencija rengti terasas ant pastatų stogų į Lietuvą atkeliauja iš pasaulio didmiesčių, kurie tokiu būdu sprendžia žaliųjų erdvių trūkumo problemą. Savanorių pr. pabaigoje, kur įrengiamas „Freiheit“ projektas, gamtos gausu, nuo stogo atsiveria Neries vingio, miškų vaizdai.

„Freiheit“ loftai įrengiami buvusiame kulinarijos ceche. Jame bus daugiau kaip 200 loftų, o galimų įsigyti patalpų dydis – nuo 11,7 kv. m. kūrybinių dirbtuvėlių iki 94 kv. m. loftų. Viso į objektą „Baltic Asset Management“ investuoja daugiau kaip 6 mln. eurų. Plėtotojas yra išvystęs tokius loftų projektus Vilniuje: „ID loft“, „Vytenio loftai“, „Švitrigailos loftai“ ir „Urban 12“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.