Verslas

2015.08.12 09:47

Susitarimas dėl paramos pateiktas Graikijos parlamentui

ELTA2015.08.12 09:47

Susitarimo dėl paramos Graikijai programos tekstas pateiktas ratifikuoti šalies parlamentui, informuoja AFP.

Susitarimo dėl paramos Graikijai programos tekstas pateiktas ratifikuoti šalies parlamentui, informuoja AFP.

Antradienį Graikijos premjeras Aleksis Cipras kreipėsi į parlamento pirmininkę Zoję Konstantopulo, kad rugpjūčio 13 d. būtų surengtas plenarinis posėdis, kuriame būtų balsuojama dėl susitarimo su kreditoriais.

„Situacija rimta, todėl būtina nedelsiant surengti plenarinį parlamento posėdį ir pradėti atitinkamas susitarimo ratifikavimo procedūras siekiant gauti pirmąją jose numatytos paramos dalį. Todėl prašau sušaukti Graikijos parlamento plenarinį posėdį, per kurį būtų svarstomas ir pateiktas balsavimui atitinkamas įstatymo projektas“, – teigiama Graikijos premjero kreipimesi.

Antradienį Graikijos finansų ministerijos atstovas pranešė, kad Atėnai ir tarptautiniai kreditoriai susitarė dėl trečiosios kreditavimo programos, numatytos trejiems metams. Oficialioji Europos Komisijos (EK) atstovė spaudai Anika Breithart savo ruožtu pastebėjo, kad Graikijos kreditoriai ir vyriausybė techniniu lygmeniu susitarė dėl trečiosios finansinės paramos programos. „Kitas žingsnis – pasiekti susitarimą politiniu lygiu“, – sakė ji. Pasak jos, “... dar būtina suderinti kai kurias susitarimo detales“.

Graikija tikisi, kad susitarimas dėl kreditavimo programos įsigalios iki rugpjūčio 20 dienos. Šalis planuoja iki šios datos gauti pirmąją paramos dalį ir apmokėti skolą Europos centriniam bankui (ECB) – 3,2 mlrd. eurų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.