Verslas

2019.10.17 10:29

Karbauskis: į prezidento mokesčių siūlymus žiūrėsime rimtai

Sniegė Balčiūnaitė, BNS2019.10.17 10:29

„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis žada, kad Seime apsisprendžiant dėl šalies vadovo Gitano Nausėdos mokesčių siūlymų bus stengiamasi nepakenkti šalies ekonomikai, bet kartu bandoma į biudžetą surinkti daugiau pajamų.

„Žiūrėsime į tuos pasiūlymus labai rimtai“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė R. Karbauskis.

„Tikrai nepriimsime sprendimų, kurie pakenktų vienai ar kitai ekonomikos sričiai, bet žiūrėsime į tai, kad turime surinkti pajamas“, – tvirtino „valstiečių“ lyderis.

Seimui ketvirtadienį ketinama pateikti prezidento inicijuojamas įstatymų pataisas dėl pensijų ir žemdirbių dyzelino akcizo didinimo bei gyventojų pajamų mokesčio bazės plėtimo.

Anksčiau šią savaitę R. Karbauskis prognozavo, kad Seime bus pritarta prezidento mokesčių siūlymams, jei jie neprieštaraus Vyriausybės planams.

Prezidentas siūlo nuo kitų metų sparčiau didinti pensijas, 2020 ir 2021 metais taikant didesnį nei numatyta dabar bazinės pensijos indeksavimo koeficientą. Lėšų spartesniam pensijų didinimui G. Nausėda siūlo gauti mažinant lengvatą žemdirbių dyzelinui bei didinant su ne darbo pajamomis susijusius gyventojų pajamų mokesčio (GPM) tarifus.

Finansų ministerija siūlo kitąmet didinti akcizus stipriam alkoholiui, tabakui ir degalams, įskaitant žemdirbių dyzeliną, tačiau mažiau, nei tą daryti siūlo prezidentas, plėsti gyventojų nekilnojamojo turto(NT) apmokestinimą, keisti dienpinigių apmokestinimo tvarką. Ministerija taip pat pritaria Seimo narių siūlymui dėl lėtesnio neapmokestinamųjų pajamų dydžio (NPD) didėjimo 2020–2021 metais ir didesnio progresinio GPM tarifas – 32 proc. vietoje 27 procentų.

Valdantieji taip pat yra registravę įstatymų projektus dėl komercinių bankų aktyvų ir didžiųjų prekybos tinklų apmokestinimo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.