Naujienų srautas

Verslas2019.10.17 09:11

Seimui teikiamos Gitano Nausėdos siūlomos mokestinės pataisos

Seimui ketvirtadienį pristatomos prezidento Gitano Nausėdos inicijuojamos įstatymų pataisos dėl pensijų ir dyzelino žemdirbiams akcizo didinimo bei gyventojų pajamų mokesčio (GPM) bazės plėtimo.

Prezidentas siūlo nuo kitų metų sparčiau didinti pensijas, 2020 ir 2021 metais taikant penktadaliu didesnį nei numatyta dabar bazinės pensijos indeksavimo koeficientą. Lėšų spartesniam pensijų didinimui šalies vadovas siūlo gauti mažinant lengvatą žemdirbių dyzelinui bei didinant su ne darbo pajamomis susijusius GPM tarifus.

Dabar ūkininkai už vadinamąjį žaliąjį kurą moka 56 eurų akcizą už 1 tūkst. litrų, siūloma tarifą pakelti iki 146 eurų.

Šalies vadovas taip pat siūlo prie standartinio 20 proc. GPM priartinti tarifus, taikomus gyventojo pajamoms iš kapitalo prieaugio ir dividendų, aukštoms pajamoms iš individualios veiklos, nes dabar nustatytas 15 proc. tarifas.

G. Nausėdos siūlomų Akcizų, Gyventojų pajamų mokesčio ir Socialinio draudimo pensijų įstatymų pakeitimai Seime turėtų būti svarstomi kartu su kitų metų valstybės biudžetu.

„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis šią savaitę pareiškė, kad Seime bus pritarta prezidento mokesčių siūlymams, jei jie neprieštaraus Vyriausybės planams.

Tuo metu Finansų ministerija siūlo kitąmet didinti akcizus alkoholiui, tabakui ir degalams, apmokestinti gyventojų nekilnojamąjį turtą, jeigu jo vertė pasieks 100 tūkst. eurų. Taip pat siūlomas transporto priemonių taršos mokestis ir mažesnis negu planuota anksčiau neapmokestinamųjų pajamų dydžio didėjimas 2020–2021 metais ir didesnis progresinis GPM tarifas – 32 proc. vietoje 27 proc.

Valdantieji taip pat ketina apmokestinti komercinių bankų aktyvus ir didžiuosius prekybos tinklus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi