Verslas

2019.10.16 10:39

Dariui Gudeliui pasitraukus, „vipcommunications“ savininke tampa Berta Čaikauskaitė

atnaujinta 10.49
LRT.lt 2019.10.16 10:39

Integruotos komunikacijos agentūros „vipcommunications“ partnerė ir vadovė Berta Čaikauskaitė šią savaitę iš Dariaus Gudelio įsigijo 100 proc. agentūros akcijų ir tampa vienintele jos savininke, rašoma pranešime.

„Po 25 metų aktyvios veiklos, priėmiau sprendimą verslą parduoti puikiai į komandą įsiliejusiai B. Čaikauskaitei. Neabejoju, kad Bertos profesionalumas, lyderės savybės ir asmeninė charizma leis įgyvendinti užsibrėžtus įmonės atsinaujinimo ir plėtros tikslus“, – pranešime sakė D. Gudelis, kuris šiuo metu planuoja daugiau laiko skirti šeimai ir asmeniniams tikslams.

Nuo rugsėjo „vipcommunications“ vadovaujanti B. Čaikauskaitė tikina ir toliau nuosekliai tęsianti „vipcommunications“ veiklą bei suplanuotus strateginius pokyčius.

Pasak B. Čaikauskaitės, kaip ir buvo skelbta anksčiau, šiuo metu „vipcommunications“ prioritetiniai darbai – įmonės prekės ženklo ir strategijos atnaujinimas, koncentravimasis į esamus klientus bei naujų pritraukimą.

LRT.lt primena, kad viešųjų ryšių konsultantas D. Gudelis pažeidė įstatymus nepateikęs privačių interesų deklaracijos, gegužės mėnesį konstatavo Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK).

VTEK nurodo, kad D. Gudelis 2017–2018 metais ėjo sostinės krepšinio klubą „Rytas“ valdančios viešosios įstaigos „Statyba“ direktoriaus pareigas. Ši viešoji įtaiga minėtu laiku gavo apie 3 mln. eurų Vilniaus miesto savivaldybės paramos, tad, anot VTEK, vadovaujantis įstatymais, D. Gudelio buvusios pareigos prilygintinos darbui valstybės tarnyboje.

„Atsižvelgiant į klubo gautą finansavimą bei jame eitas pareigas, VTEK nuomone, D. Gudelis turėjo valstybinėje tarnyboje dirbančio asmens statusą, taigi – ir iš to kylančią privačių interesų deklaravimo pareigą (...). Nežinojimas, ar reikia deklaruoti privačius interesus, nepašalina asmens atsakomybės už tokios pareigos nevykdymą“, – nurodo tarnyba.

Tyrimas atliktas po dviejų Seimo konservatorių – Rasos Juknevičienės ir Arvydo Anušausko – kreipimosi.

Vasarį portalas 15min.lt publikavo žurnalistinį tyrimą, kuris parodė, kad premjeras Saulius Skvernelis nuolat susitikinėja su D. Gudeliu, komunikacijos ekspertu, tuometiniu viešųjų ryšių agentūros „VIP viešosios informacijos partneriai“ savininku.

Vien per praėjusius metus D. Gudeliui buvo išduota 19 leidimų patekti į Vyriausybės rūmus. Šie susitikimai nebuvo deklaruoti.

Abu jie tikina, kad susitikimai nėra susiję su pasiruošimu prezidento rinkimams ar viešųjų ryšių konsultacijomis. Pats D. Gudelis pripažįsta su premjeru ir jo aplinka pasidalijantis savo profesinėmis žiniomis, turima informacija. Verslininkas tvirtino su premjeru pasikalbantis ir apie krepšinį.

Tuo pat metu D. Gudelio įmonės laimėjo viešųjų pirkimų daugiau nei už 2,5 mln. eurų. Ši suma yra didžiausia tarp viešųjų ryšių agentūrų, taip pat – geriausias paties D. Gudelio verslo rezultatas.