Verslas

2019.10.15 16:45

Seime pritarta siūlymui licencijuoti elektroninių cigarečių prekybą

Eleonora Budzinauskienė, ELTA2019.10.15 16:45

Seimas po pateikimo pritarė Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nario Vytauto Kernagio ir grupės Seimo narių teikiamam įstatymo projektui dėl elektroninių cigarečių gamybos, mažmeninės ir didmeninės prekybos licencijavimo.

Pagal naujai įtvirtintas nuostatas ne tik bus nustatyta gamybos ir pardavimo tvarka, bet didės baudos už tokių gaminių pardavimą internetu, nepilnamečiams.

„Šiandien įstatymo projektui pritarta pirmoje stadijoje – „už“ projekto pateikimą balsavo 78 Seimo nariai, nė vienam neprieštaraujant. Tolesni žingsniai – įstatymo svarstymas ir priėmimas, tikiuosi, taip pat sulauks palankaus kolegų vertinimo“, – teigė V. Kernagis.

Parlamentaras pažymėjo, kad iki šiol šios opios problemos, ypač tarp jaunimo, niekas nebandė sustabdyti.

„Iki šiol tvarkos nebuvimas lėmė nacionaline problema virstantį didelį elektronines cigaretes rūkančių vaikų skaičių ir elektronines cigaretes vaikams parduodančių subjektų nebaudžiamumą. Džiaugiuosi, kad Seimo nariams užteko valios pritarti, kad šis įstatymo projektas būtų toliau svarstomas Sveikatos reikalų ir Ekonomikos komitetuose.

Tikiuosi, kad po jų svarstymo su tokiu pat palaikymu bus priimtas ir Seimo salėje“, – vylėsi Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pakeitimo iniciatorius V. Kernagis, atkreipęs dėmesį, kad nereguliuojama, nelegali prekyba elektroninėmis cigaretėmis įtraukia vis daugiau nepilnamečių, o jas parduodančių – iki šiol nebuvo įmanoma sukontroliuoti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt