Verslas

2015.08.11 20:18

Ministrė: kitais metais pensijos gali padidėti

Pensijos nuo kitų metų vidurio gali didėti vidutiniškai 6 proc. – maždaug 16 eurų kiekvienam pensininkui, sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė.

Pensijos nuo kitų metų vidurio gali didėti vidutiniškai 6 proc. – maždaug 16 eurų kiekvienam pensininkui, sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė.

„Esame nuoseklūs ir stebime bei prognozuojame, kokie bus 2016 metai. Mes manome, kad pensijos turi būti keliamos nuo 2016 metų liepos 1 dienos. Vidutiniškai 6 proc. didės visiems pensininkams pensijos“, – antradienį spaudos konferencijoje žurnalistams sakė A. Pabedinskienė.

Anot jos, vidutiniškai nuo kitų metų pensijos galėtų didėti maždaug 16 eurų. Šiam pensijų kėlimui iš „Sodros“ biudžeto reikėtų 75 mln. eurų, o iš valstybės biudžeto – 10 mln. eurų.

„Proporcingai pensijos didės visiems. Premjeras yra informuotas, o spalio mėnesį kartu su biudžetu galėsime teikti tuos siūlymus. Mes sakome, kad dabar pagal prognozes galime 6 proc. pakelti pensijas“, – tvirtino ministrė.

Paklausta, ar toks pensijų kėlimas nebus tam tikra rinkiminė kampanija prieš artėjančius Seimo rinkimus, A. Pabedinskienė teigė, kad pensijų kėlimas yra daromas strategiškai ir su politika šiuo metu nėra susijęs.

„Vidutiniškai prie pensijos prisidės iki 16 eurų. Sunku pasakyti apie konkrečius atvejus, nes kiekviena pensija yra individuali ir skiriasi centu, euru ar 300 eurų, tam reikėtų daug didesnės analizės. Bet vidutiniškai prisidės 16 eurų – vidutiniškai – vieniems daugiau, kitiems mažiau bet apie 16 eurų“, – sako Mindaugas Sinkevičius, „Sodros“ direktorius.

„Algos auga ir pensijos turi būti didinamos, kad pagyvenusių žmonių ir neįgaliųjų padėtis neblogėtų lyginat su dirbančių žmonių. Tai yra įprasta ir tai reikia daryti. Nesu tikras, ar pavysk suplanuoti kitų metų „Sodros“ biudžetą, kad jis nebūtų deficitinis. Žinoma, kad didinti pensijas reikia, bet pinigų tam nėra, laisvų pinigų, ir tai yra problema. Kita didžiulė problema – kad galima manyti, jog papirkinėjami rinkėjai, nes pensija didinama prieš pat rinkimus“, – sako analitikas Romas Lazutka.