Naujienų srautas

Verslas2019.10.15 14:39

„MT Group“ dėl GIPL dujotiekio konkurso kreipėsi į energetikos ministrą

Lukas Blekaitis, ELTA 2019.10.15 14:39

Bendrovė „MT Group“ antradienį kreipėsi į energetikos ministrą Žygimantą Vaičiūną, atkreipdama jo dėmesį į magistralinio dujotiekio į Lenkiją (GIPL) statybos rangovo konkurse vykstančius teisminius ginčus.

„Energetikos ministerija tiesiogiai atsako už Nacionalinės energetinės nepriklausomybės strategijos koordinavimą ir įgyvendinimą (įskaitant ir GIPL), bet ir veikia kaip netiesioginė GIPL projektą vykdančios įmonės „Amber Grid“ savininkė. Manome, kad ministerija turėtų įvertinti galimas pasekmes (įskaitant finansines) dėl galimai neteisėto pirkimo“, – pranešime cituojamas Simonas Kunickas „MT Group“ direktoriaus pavaduotojas.

Kaip praneša bendrovė, „MT Group“ prašymu Lietuvos apeliacinis teismas antradienį taip pat nusprendė skubos tvarka nagrinėti klausimą dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymo.

Kaip ELTA jau rašė, Vilniaus apygardos teismas atmetė „MT Group“ prašymą laikinai stabdyti magistralinio dujotiekio į Lenkiją (GIPL) statybos rangovo konkursą. „MT Group“ šį teismo sprendimą jau apskundė apeliacine tvarka.

„MT Group“ ir „Rafako“ konsorciumas GIPL statybos konkursą skundė Vilniaus apygardos teismui. Konsorciumas dėl, jų teigimu, šiurkštaus viešojo pirkimo procedūrų pažeidimo teismo prašė taikyti laikinąsias apsaugos priemones ir siekia stabdyti GIPL statybos konkursą.

Kaip buvo anksčiau skelbta, 700 mm skersmens dujotiekis bus nutiestas nuo Jauniūnų kompresorių stoties, netoli Vilniaus esančiame Širvintų rajone, iki Lietuvos–Lenkijos sienos Lazdijų rajone. Planuojama, kad GIPL dujotiekio statyba bus baigta ir jungtis pradės veikti 2021 m. pabaigoje.

Dujotiekio ilgis bus 508 km, iš jų Lietuvos teritorijoje – 165 km. Visa GIPL projekto vertė – 500 mln. eurų, investicijos Lietuvos pusėje sieks iki 136 mln. eurų.

Pastačius dujotiekių jungtį bus sukurti pajėgumai, leisiantys Baltijos šalių kryptimi transportuoti iki 27 teravatvalandžių (TWh) gamtinių dujų per metus, Lenkijos kryptimi – iki 21 TWh per metus, o Baltijos šalių dujų rinkos taps bendros ES dujų rinkos dalimi.

ES bendrojo intereso projektą „Dujotiekių jungtis tarp Lenkijos ir Lietuvos“ (GIPL) „Amber Grid“ įgyvendina kartu su Lenkijos dujų perdavimo sistemos operatoriumi GAZ-SYSTEM S.A.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi