Naujienų srautas

Verslas2019.10.15 14:01

Vasiliauskas nemano, kad krizės tyrimas yra objektyvus: tai rodo Jakeliūno elgesys paraštėse

Jonas Deveikis, LRT.lt 2019.10.15 14:01

Seimo biudžeto ir finansų komiteto vykdomo parlamentinio Krizės tyrimo rekomendacijose buvo įrašytas punktas atstatydinti dabartinį Lietuvos banko (LB) vadovą Vitą Vasiliauską, rašė naujienų portalas 15min. Tai išgirdęs V. Vasiliauskas sako, kad abejoja tyrimą vykdžiusių asmenų objektyvumu ir teigia, kad tegul tai lieka tų žmonių sąžinei.

Praėjusią savaitę naujienų portalas 15min rašė, kad jų turimose Seimo biudžeto ir finansų komiteto (BFK) atliekamo parlamentinio krizės tyrimo rekomendacijose siūloma atstatydinti V. Vasiliauską dėl nebendradarbiavimo, o tokias išvadas į rekomendacijas įrašė tuometinis BFK pirmininkas Stasys Jakeliūnas.

Reaguodamas į tai, Lietuvos banko spaudos konferencijoje antradienį V. Vasiliauskas teigė, kad jo nuomone, dabartinis tyrimas nepanašus į tikrą, o pagrindinio tyrimo organizatoriaus, buvusio BFK pirmininko S. Jakliūno vertybių sistema, anot jo, yra abejotina.

„Ta istorija tęsiasi pakankamai ilgai. Mano galva, pats procesas, kaip jis vyko, kaip jis vyksta, yra labai kontraversiškas, ir aš asmeniškai manau, kad tokie visi nutekinimai, po to svarstymai viešai – jie kompromituoja patį procesą. Aš ne taip įsivaizduoju, kaip šiek tiek prie teisės buvęs žmogus, kaip vyksta tyrimai.

Tyrimas turi baigtis išvadomis, kuris paskui yra išdiskutuojamos ir priimami sprendimai. Dabar viso to proceso metu mums buvo dozuojama informacija ir vis diskutavome. Na, nežinau, be abejo, klausimas būtų autoriams, bet aš ne taip įsivaizduoju parlamentinį tyrimą“, – į žurnalistų klausimus atsakinėjo V. Vasiliauskas.

Jis taip pat abejoja, ar vykdytas krizės tyrimas bandė ieškoti objektyvių krizės priežasčių, o prie jo prisidėjusiems teigia, kad „tegul tai lieka jų sąžinei“.

„Tegul tai lieka tų žmonių sąžinei, o jų santykį su Lietuva puikiausiai parodė ir kandidato į Europos komisarus klausymai Europos parlamente, ir elgesys paraštėse. Mano galva, tai daug pasako apie vertybių sistemą“, – teigia V. Vasiliauskas.

Jis taip pat mini, kad išvadas dėl krizės tyrimo priežasčių yra padaręs dar 2013 metais ir tai tik patvirtino tai, apie ką jis buvo priverstas viešai kalbėti.

„Dar kartą galiu pasakyti, kad mes orientuojamės į ateitį. Be abejo, praeitį, istoriją reikia žinoti, bet tu turi visų pirma būti kūrėjas, o ne griovėjas“, – sako V. Vasiliauskas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi