Verslas

2019.10.15 08:18

Įteisinus platesnį kanapių perdirbimą, tikimasi 150 mln. eurų užsienio investicijų

BNS2019.10.15 08:18

Seimui ruošiantis priimti pluoštinių kanapių įstatymo pataisas, Lietuvoje tikimasi sektoriaus proveržio. Ekonomikos ir inovacijų ministerijos duomenimis, platesnių kanapių produktų perdirbimo galimybių Lietuvoje laukia 6 užsienio investuotojai, pasiruošę investuoti iki 150 mln. eurų, rašo „Verslo žinios“.

„Nuolat sulaukiame užsienio investuotojų su klausimais, kaip pas mus reguliuojamas pluoštinių kanapių auginimas ir perdirbimas, kada jis bus visiškai įteisintas“, – „Verslo žinioms“ teigė viceministras Marius Skuodis.

Anot jo, šiuo metu yra 6 potencialūs investuotojai, besidomintys pluoštinių kanapių perdirbimu šalyje. Vertinant pateiktus projektus, jų investicijos siekia 15-150 mln. eurų, planuojama sukurti nuo 20 iki 1000 darbo vietų.

BNS primena, kad Vyriausybė liepą pritarė Seime svarstomoms įstatymų pataisoms, kuriomis produktų gamybai būtų leista naudoti visą pluoštinės kanapės augalą, atsisakant dabartinio apribojimo jį auginti tik pluoštui, sėkloms ir sodininkystei.

Pluoštinių kanapių įstatymo pataisas Seime yra užregistravę „valstietė“ Virginija Vingrienė ir „socialdarbietis“ Petras Čimbaras, bei konservatoriai Mykolas Majauskas ir Kazys Starkevičius.

Šiuo metu Lietuvoje galima laisvai nusipirkti įvairių maisto produktų, turinčių kanapių sėklų ar kanapių sėklų aliejaus – duonos, miltų, alaus. Tačiau, pavyzdžiui, kanapių aliejus, nors ir pagamintas iš Lietuvoje teisėtai auginamų pluoštinių kanapių, yra draudžiamas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt