Naujienų srautas

Verslas2019.10.14 18:28

Elektroninių kainų žymėjimas keis popierines: ekspertė įvardijo, koks pagrindinis šios naujovės tikslas

Viešojoje erdvėje pasirodžiusi informacija, kad prekybos vietose iki šiol popieriuje spausdinamas kainas pakeis elektroninės kainas rodančios priemonės, ekspertai sako, kad toks sprendimas, kuris yra gana įprastas Vakarų Europoje, po truputį skinasi kelią ir Lietuvoje.

„Taip, po truputį jau pereina. Dar nėra taikoma masiškai, tačiau jau keletas prekybininkų taiko“, – apie naujovę prekybos vietose LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ sako Prekybos rūmų asociacijos vykdomoji direktorė Rūta Vainienė.

Anot ekspertės, gana natūraliai kyla klausimas, kodėl toks sprendimas į Lietuvą atkeliauja tik dabar, tačiau, žinoma, galima suprasti ir verslininkus – kainuoja ir pasiruošimas ir investicijos į naujas sistemas.

„Pagrindinės naujovės tikslas – darbuotojai ir vartotojai. Dideliame prekybos centre yra apie 40 tūkst. prekių. Tam tikrų prekių kainos keičiamos, tarkime, kas savaitę, tad per savaitę gali tekti pakeisti 4 tūkst. etikečių. Tai daug, tai didelė administracinė našta darbuotojui. Būna, pasitaiko ir klaidų, tuomet skundžiasi vartotojai. Tai būtent dėl šių priežasčių ir norima pereiti prie šios naujovės“, – kalbėjo R. Vainienė.

Tiesa, ši idėja sulaukė ir nemažai kritikuojančių nuomonių – esą prakybos tinklai gali kainas keisti rečiau, kiti sako, kad atsiradus kompiterizuotų kainų žymėjimui, ją, esą galima būtų galima keisti net dažniau. Tuomet kritikai kelia klausimą, ar nenukentės vartotojai?

„Kas taip teigia, jau turbūt paranojiškai žvalgia į tą kainų klausimą. Prekybininkai ir su popierinėmis etiketėmis galėtų keisti kainas tiek, kiek norėtų, tačiau taip nevyksta. Skamba tikrai paranojiškai, kad sistema diegiama tam, kad dienos eigoje būtų stebimi pikai ir atoslūgiai ir taip keičiamos kainos“, – sakė ekspertė.

Tiesa, kol kas sunku pasakyti, ar naujas elektroninių kainų įdiegimas galės atspindėti lietuvių itin akylai sekamas nuolaidų ir akcijų kainas. Tiesa, R. Vainienės manymu, prekybos tinklų atstovai greičiausiai ras ir tokią galimybę.

„Turbūt nėra visiems prekybininkams vienodo sprendimo. Jie patys įsivaizduos tą dizainą“, – pridūrusi, kad elektroninė kainų sistema greičiausiai bus palankesnė ir vyresnio amžiaus žmonėms – kainos turėtų matytis kur kas ryškiau.

Ekspertės teigimu, kol kas nėra tikslai aišku, kada tokia sistema įsigalios šalies prekybos vietose.

Plačiau apie elektroninių kainų sistemą – reportaže.

„Laba diena, Lietuva“. Tiesiogiai iš Japonijos: parduotuvės prieš taifūną – tuščios
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi