Verslas

2019.10.14 15:17

Iš prekybos centro aikštelės su automobiliu iškritusi moteris reikalauja 200 tūkst. eurų

prašo uždaryti aikštelę; atnaujinta 15.35
Ramūnas Jakubauskas, BNS, Vaida Kalinkaitė-Matuliauskienė, LRT.lt2019.10.14 15:17

Sostinėje iš prekybos centro „Europa“ daugiaaukštės aikštelės su automobiliu iškritusi ir stipriai sužalota moteris reikalauja aikštelės valdytojų atlyginti žalą ir aikštelę uždaryti, kol nebus įrengti atitvarai.

Kaip BNS informavo Vilniaus miesto apylinkės teismo atstovė Rimantė Kraulišė, ieškinio dėl turtinės ir neturtinės žalos atlyginimo teismas sulaukė spalio 9 dieną.

Moteris su automobiliu „BMW X6“ iš daugiaaukštės prekybos centro aikštelės iškrito balandžio pabaigoje. Per įvykį ji buvo stipriai sužalota.

Pasak jos advokato Mariaus Barisevičiaus, iš aikštelės valdytojų – bendrovės „Hanner“ teises perėmusios įmonė „Prime location property fund“ ir bendrovės „BH Europa“ – reikalaujama priteisti 200 tūkst. eurų.

„Sunkios būklės ji buvo atvežta į reanimaciją, nebuvo aišku, ar moteris išgyvens: plyšo kepenys, sumušti plaučiai, lūžo akiduobės sienelės kaulas, šonkauliai ir krūtinkaulis, daugybė sumušimų ir kraujosrūvų, atliktas krūtinplėvėje susikaupusio kraujo šalinimas“, – rašoma advokato pranešime.

Jame taip pat teigiama, kad prekybos centro aikštelės valdytojai nesiėmė veiksmų, kad būtų padidintas prekybos centro aikštelės saugumas.

Reikalaujama, kad kol nebus įrengti apsauginiai atitvarai, aikštelė būtų uždaryta, nes yra nesaugi vairuotojams ir praeiviams.

„Įvykusi nelaimė parodė, kad PC „Europa“ automobilių aikštelė nesaugi visuomenei – vairuotojams ir praeiviams. Pastate neįrengtas beveik vienas kilometras statinio projekte numatytų apsauginių atitvarų – automobilius nuo iškritimo skiria tik aliuminio apdailos elementai. Nesaugi aikštelė turėtų būti uždaryta iki tol, kol bus tinkamai sutvarkyta“, – LRT.lt informavo M. Barisevičius.

Advokatas priduria, kad nukentėjusiosios vairavimo stažas siekia 20 metų, o automobilį, su kuriuo nutiko nelaimė, ji vairavo jau antrus metus.

M. Barisevičius tikina, kad „Hanner“ teisių perėmėja, bendrovė AB „Prime location property fund“, policijai pateikė ne visą automobilių aikštelės projekto dokumentą.

„Jame trūksta lapų, kalbančių apie aikštelės apsauginius 1,2 metro aukščio atitvarus, nors savivaldybės turimame aikštelės statybų projekte, pagal kurį išduotas leidimas statyti, lapai apie atitvarus yra“, – nurodoma advokato pranešime.

Dėl platesnio komentaro LRT.lt kreipėsi į „Hanner“ atstovus.

LRT.lt primena, kad šių metų balandį iš prekybos centro „Europa“ daugiaaukštės stovėjimo aikštelės penkto aukšto iškrito ir ant gatvės žemyn stogu trenkėsi automobilis „BMW X6“. Jame buvusi vairuotoja buvo stipriai sužalota.