Verslas

2015.08.11 20:22

Graikija pasiekė susitarimą su skolintojais

BNS2015.08.11 20:22

Graikija sudarė susitarimą dėl naujo dešimčių milijardų vertės finansinio gelbėjimo plano po derybų su tarptautiniais skolintojais maratono, antradienį nurodė vienas vyriausybės šaltinis.

Graikija sudarė susitarimą dėl naujo dešimčių milijardų eurų vertės finansinio gelbėjimo plano po derybų su tarptautiniais skolintojais maratono, antradienį nurodė vienas vyriausybės šaltinis.

„Susitarimas buvo pasiektas“, – šaltinis sakė naujienų agentūrai AFP, o kitas aukšto rango vyriausybės pareigūnas nurodė, kad dar liko „antraeilių detalių“, kurios bus suderintos vėliau antradienį.

Vienas šaltinis Finansų ministerijoje taip pat sakė AFP: „Detalės nedaro poveikio pagrindinei susitarimo daliai.“

Graikų ministrų derybose su Europos centriniu banku (ECB), Tarptautiniu valiutos fondu (TVF) ir Europos stabilumo mechanizmu (ESM) siekta galutinai suderinti, kokias naujas reformas turės vykdyti Graikijos vyriausybė mainais į finansinio gelbėjimo planą, pagal kurį Atėnams gali būti paskolinta iki 86 mlrd. eurų.

Galutinis terminas Graikijai susitarti dėl jau trečiosios finansinės pagalbos programos yra rugpjūčio 20 diena, kai šalis turės grąžinti ECB 3,4 mlrd. eurų.

Anksčiau antradienį vyriausybės šaltiniai sakė, kad Atėnai susitarė dėl biudžeto uždavinių tolesniems trejiems metams.

Atėnai įsipareigojo užtikrinti ne didesnį pirminį deficitą negu 0,25 proc. bendrojo vidaus produkto, o 2016 metais planuojamas perteklinis pirminis deficitas, todėl iki tol nereikės naujų fiskalinių priemonių.

Planuojama, kad 2016 metais pirminio biudžeto, kuris skaičiuojamas be palūkanų, mokamų už valstybės skolą, perteklius bus 0,5 proc., 2017 m. – 1,75 proc., o 2018 m. – 3,5 proc., nurodė vienas šaltinis.

Graikijos parlamentas dėl naujojo susitarimo tikriausiai balsuos ketvirtadienį, o paskui euro zonos finansų ministrų gali būti paprašyta patvirtinti tą sutartį. Patvirtinimas, kaip manoma, gali įvykti penktadienį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.