Verslas

2019.10.14 10:48

„Swedbank“ klientai momentinius mokėjimus galės atlikti ir interneto banke

LRT.lt 2019.10.14 10:48

„Swedbank“ pradeda vykdyti momentinius mokėjimus privatiems ir verslo klientams, kurie atlieka pinigų pervedimus naudodamiesi interneto banku. Nuo spalio 14 d. pinigų pervedimai iki 15 tūkst. eurų į kitus vietos bankus Lietuvoje, prisijungusius prie momentinių mokėjimų sistemos, bus įvykdyti per kelias sekundes, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Momentinius mokėjimus savo klientams pirmą kartą pasiūlėme su bandomąja „Swedbank“ išmaniosios programėlės versija praėjusių metų rudenį. Sulaukę teigiamų vertinimų iš savo klientų, šią paslaugą plečiame bei pristatome ją mūsų interneto banko vartotojams“, – sako Jūratė Gumuliauskienė, „Swedbank“ klientų aptarnavimo tarnybos vadovė.

Pasak jos, šiuo metu „Swedbank“ klientai gali atlikti momentinius mokėjimus į šiuos vietos bankus ir finansų institucijas, esančius momentinių mokėjimų sistemoje – SEB, Šiaulių bankas ir „Paysera“ Lietuvoje.

Norėdami atlikti momentinį mokėjimą, banko klientai, prisijungę prie savo interneto banko paskyros, iš „Kasdienių paslaugų“ meniu turi pasirinkti punktą „Naujas pervedimas“. Svarbu paminėti, kad pinigų pervedimai, kurie atliekami naudojantis sena mokėjimo forma interneto banke arba kitais kanalais, nebus apdorojami kaip momentiniai mokėjimai.

„Ateityje momentinius mokėjimus bus galima atlikti ne tik į Lietuvoje, bet ir į kitose šalyse veikiančius bankus. Kalbant apie momentinių mokėjimų priėmimą iš kitų Europos bankų, kurie yra prisijungę prie SEPA momentinių mokėjimų schemos, „Swedbank“ klientai tokiu būdu mokėjimų pavedimus gali gauti jau dabar“, − komentuoja J. Gumuliauskienė.

Mokestis už gaunamus momentinius mokėjimus, kaip ir už kitus SEPA pervedimus eurais, yra įtrauktas į mėnesinį Minimalų kasdienių paslaugų mokestį. Tai reiškia, kad privatiems ir verslo klientams papildomai mokėti už tai nereikia. Vykdomi momentiniai mokėjimai taip pat nėra apmokestinami papildomai, jiems taikomas įprastas vietinių pervedimų eurais mokestis.