Naujienų srautas

Verslas2015.02.12 21:36

Talonėlis sostinėje – nenugalimas

Sostinėje nuo balandžio popieriniai viešojo transporto bilietai iš prekybos vietų turėtų išnykti. Tokią viziją puoselėjantis meras Artūras Zuokas toliau ragina naudotis stringančia vilniečio kortelės sistema. Tačiau miesto valdžia priversta rūpintis nauja vadinamųjų talonėlių partija, o vilniečių vėl gali laukti nemalonumai.

Sostinėje nuo balandžio popieriniai viešojo transporto bilietai iš prekybos vietų turėtų išnykti. Tokią viziją puoselėjantis meras Artūras Zuokas toliau ragina naudotis stringančia vilniečio kortelės sistema. Tačiau miesto valdžia priversta rūpintis nauja vadinamųjų talonėlių partija, o vilniečių vėl gali laukti nemalonumai.

Sostinės savivaldybės įmonė „Susisiekimo paslaugos“ šio mėnesio viduryje paskelbė viešą konkursą keleivinio transporto popieriniams bilietams įsigyti. Pirkimo skelbime nurodytas orientacinis jų poreikis – 7 mln. vienetų per artimiausius metus.

Regis, pernai vasarą miestiečiams tikrą galvos skausmą sukėlusią dovanėlę – vilniečio kortelę – įteikusiam A. Zuokui niekaip nepavyksta „perauklėti“ senajai tvarkai ištikimų sostinės gyventojų. Neabejojama, kad kiekvieną mėnesį po pustrečio milijono vienkartinių bilietų nuperkantiems miestiečiams, staiga pasikeitus tvarkai, vėl kils nepatogumų. Pasak dalies sostinės tarybos narių, elektroninė sistema vis dar neveikia taip, kaip turėtų.

Milijoninis poreikis

Nors popierinių vienkartinių bilietų pirkimo dokumentuose nurodoma, kad planuojama įsigyti iki 7 mln. vienetų per metus, konkretaus įsipareigojimo būtent tiek jų ir nupirkti nėra. Esą bus atsižvelgta į realų poreikį.

Taip tvirtino „Susisiekimo paslaugų“ direktorius Gintas Bliuvas. Nors vakar baigėsi siūlymų teikimo terminas, kol kas neaišku, kas ir už kiek gamins popierinius bilietus. „Šiuo metu per mėnesį vidutiniškai parduodama apie 1,9 mln. litų popierinių vienkartinių bilietų platinimo vietose ir apie 400 tūkst. bilietėlių iš vairuotojų. Papildomų vienkartinių transporto bilietėlių turėtų pakakti iki kovo 31 dienos, kai pasibaigs jų prekyba platinimo vietose“, – LŽ sakė savivaldybės įmonės vadovas.

Naujosios bilietėlių partijos, anot G. Bliuvo, prireiks jų negalintiems atsisakyti viešojo transporto keleiviams. Tačiau jau balandžio 1 dieną juos bus galima įsigyti tik iš autobuso ar troleibuso vairuotojų. „Todėl ir perkame papildomą kiekį bilietėlių, kad jų nepritrūktų keleiviams, kurie jais naudojasi“, – aiškino G. Bliuvas. Ramybės miestiečiams vis dar neduodančios vilniečio kortelės jokie kardinalūs pokyčiai artimiausiu metu nelaukia, nes sistema esą veikia.

Naujoji sistema – pasmerkta

Vilniaus tarybos nario Gedimino Rudžionio nuomone, minėti savivaldybės veiksmai neatitinka miesto gyventojų interesų. Jie kenčia dėl skubotų ir tinkamai neparuoštų sprendimų, negana to, permoka už jiems suteiktas paslaugas.

„Akivaizdu, kad žmonės nenori pirkti išankstinių bilietų. Ir neteisinga juos brukti per prievartą. Miesto valdantieji gali toliau eksperimentuoti su elektroniniais bilietais, tačiau reikia pasiekti teigiamų rezultatų ir iki tol palikti galioti abi sistemas. Dabar to nėra. Žmonės pagal naują sistemą permoka už paslaugas, o savivaldybės sprendimai neatitinka vilniečių poreikių“, – LŽ sakė G. Rudžionis.

Sostinės tarybos narys Vidas Urbonavičius nusiteikęs dar skeptiškiau. Jo tvirtinimu, naujai įdiegta sistema yra nepajėgi atlaikyti kasdien viešuoju transportu važinėjančių vilniečių ir miesto svečių antplūdžio. „Iki šiol neaiškios priežastys, kodėl sistema neveikia taip, kaip turėtų. Dar bandomuoju periodu išryškėjo spragos, tačiau į tai nebuvo atsižvelgta. Specialistų aiškinimu, kad sistema veiktų, būtina perrašyti visą programinę įrangą ir sistemą paleisti iš naujo“, – kalbėjo V. Urbonavičius.

Elektroninis fiasko

Vilniečio kortelės elektroninė sistema sostinėje buvo pradėta naudoti praėjusių metų rugpjūčio 15 dieną. Jau pirmomis valandomis ji neatlaikė norinčiųjų įsigyti ar papildyti kortelę antplūdžio. Naująją kortelę įsigiję gyventojai prarado senojoje turėtus pinigus. Dėl nesibaigiančių nemalonumų ir vilniečių pasipiktinimo niekaip nepavyksta atsisakyti popierinių bilietėlių.

Dar pernai lapkritį įmonės „Susisiekimo paslaugos“ vadovas buvo pareiškęs, kad prekyba vienkartiniais bilietais turėtų nutrūkti iki pirmosios šių metų dienos. Tuomet tvirtinta, esą vilniečio kortelė jau veikia tinkamai ir jokių nepatogumų nekils. Tačiau gruodžio viduryje planai pasikeitė. Seno pavyzdžio bilietėliai lieka prekyboje bent iki balandžio, o jų galiojimas pratęstas iki liepos 1 dienos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi