Verslas

2019.10.10 17:57

Teismas: Lietuvos bankas turi sumokėti Kazimierui Ramonui 35 tūkst. eurų

Šarūnas Sabaitis, BNS2019.10.10 17:57

Lietuvos bankas turi išmokėti 34,9 tūkst. eurų kompensaciją 2011-aisiais atleistam Kredito įstaigų priežiūros departamento direktoriui Kazimierui Ramonui, nusprendė teismas. Pinigai būtų skirti K. Ramono advokato baudžiamojoje byloje išlaidoms padengti.

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) ketvirtadienį patenkino K. R. skundą, pranešė teismo atstovė Sigita Baltaduonė. Ji neįvardijo skundo autoriaus, tačiau teismų informacinėje sistemoje nurodoma, kad tai K. Ramonas.

K. Ramonas prašė panaikinti LB valdybos šių metų vasarį priimtą nutarimą, kuriuo buvo atsisakyta jo tenkinti reikalavimą dėl kompensacijos. Anot K. Ramono, kompensacija turi būti išmokėta vadovaujantis Lietuvos banko įstatymu, kadangi baudžiamojoje byloje jis buvo pripažintas nekaltu – išteisintas dėl jam mestų kaltinimų vadovaujant departamentui.

VAAT pripažino, kad skundžiamas LB valdybos nutarimas neatitinka Lietuvos banko įstatymo nuostatų, todėl jį panaikino ir įpareigojo Lietuvos banką per mėnesį išmokėti kompensaciją.

„Teismas pažymi, kad galiojantis teisinis reglamentavimas aiškiai, nedviprasmiškai ir tiksliai nustato buvusio ar esamo Lietuvos banko darbuotojo teisę gauti išlaidų, susijusių su baudžiamosios bylos nagrinėjimu, kompensaciją“, – nurodė S. Baltaduonė.

VAAT taip pat pažymėjo, kad šioje byloje nebuvo vertinami K. Ramono veiksmai, dėl kurių jis buvo atleistas iš departamento direktoriaus pareigų, nes K. Ramonas prašė kompensuoti tik tas išlaidas, kurios yra susijusios su baudžiamosios bylos nagrinėjimu.

„Aplinkybė, kad jo ieškinys civilinėje byloje, kurioje buvo sprendžiamas klausimas dėl atleidimo iš pareigų teisėtumo, nebuvo patenkintas, šiuo atveju nėra reikšminga, kadangi galiojantis teisinis reglamentavimas suteikia asmeniui teisę reikalauti kompensacijos baudžiamojoje byloje neatsižvelgiant į civilinės bylos baigtį“, – nurodė S. Jacinevičienė-Baltaduonė.

VAAT sprendimas per trisdešimt dienų gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

Aukščiausiasis Teismas pernai spalį išteisino K. Ramoną baudžiamojoje byloje, kurioje jis buvo kaltinamas piktnaudžiavimu ir tarnybos pareigų neatlikimu, kas leido žlugusiam „Snoro“ bankui nuo Lietuvos banko vadovybės nuslėpti informaciją apie turtą Šveicarijos bankuose ir savo tikrąją finansinę padėtį.

K. Ramonas iš pareigų Lietuvos banke atleistas 2011 metų lapkritį. Bankų priežiūrai K. Ramonas vadovavo 15 metų, o centriniame banke dirbo 19 metų. K. Ramonas teismuose bylinėjosi dėl sprendimo jį atleisti, tačiau 2013 metų liepą Aukščiausiasis Teismas nutarė, kad K. Ramonas iš pareigų atleistas teisėtai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.