Verslas

2015.08.10 12:19

„Lietuvos jūrų laivininkystės“ vadovas du laivus išlaisvinti tikisi šią savaitę

BNS2015.08.10 12:19

Naujasis „Lietuvos jūrų laivininkystės“ (LJL) vadovas du iš keturių užsienio uostuose sulaikytų laivų išlaisvinti tikisi dar šią savaitę. Anot Sigito Dobilinsko, pirmiausiai išplaukti turėtų JAV esanti „Venta“ ir Senegale esanti „Raguva“.

Naujasis „Lietuvos jūrų laivininkystės“ (LJL) vadovas du iš keturių užsienio uostuose sulaikytų laivų išlaisvinti tikisi dar šią savaitę. Anot Sigito Dobilinsko, pirmiausiai išplaukti turėtų JAV esanti „Venta“ ir Senegale esanti „Raguva“.

LJL vadovas BNS teigė, kad Portugalijoje esanti „Voruta“ galės išplaukti po to, kai bus suremontuotas jos variklis, o Italijoje esančiai „Romuvai“ kol kas pervesti pinigai už kurą.

„Aš norėčiau, kad šios savaitės pirmomis dienomis išplauktų. „Venta“ ir „Raguva“, kurios yra su kroviniu, išplauktų į paskirties uostus. „Voruta“ taip pat yra su kroviniu, bet jai apmokėjome remontininkams kelionę, sutarėm su remonto kompanija. O „Romuvai“ pervedėm už kurą, kad būtų palaikymas“, – BNS sakė S. Dobilinskas.

Anot jo, iš „Lietuvos geležinkelio“ gautas kreditas naudojamas jūrininkų atlyginimams ir laivų išvadavimui iš uostų.

„Amerikoje įgula yra pareiškusi protestą tarnyboms Jungtinių Valstijų, tai pamokėjom šiek tiek, bet negalime apgaudinėti kitų jūrininkų ir deramės dabar – sunkios derybos su kreditoriais – kad būtų išlaisvinti laivai. Ir kad būtų visų laivų palaikymas, kad neliktų be vandens, elektros, maisto įgulos. Tokie pirmieji prioritetai“, – tvirtino LJL vadovas.

Penktadienį „Lietuvos geležinkeliai“ BNS patvirtino, kad pradėjo pirmuosius mokėjimus iš 3 mln. eurų suteiktos paskolos LJL. Ketvirtadienį geležinkeliai ir bankas pasiekė žodinį susitarimą dėl laivo „Venta“ įkeitimo už paskolą LJL, o penktadienį dėl to pasirašė sutartį. Iki tol visi 5 LJL laivai buvo įkeisti bankui.

„Lietuvos geležinkeliai“ buvo vieninteliai atsiliepę į LJL kvietimą suteikti 3 mln. eurų paskolą. Paskolinti daugiau nei 20 mln. eurų skolų turinčiai LJL atsisakė valstybės įmonės „Lietuvos energija“, „Klaipėdos nafta“ bei Klaipėdos uostas.

Liepos pabaigoje SEB bankas dar 9 mėnesiams – iki kitų metų balandžio – atidėjo LJL beveik 15 mln. eurų paskolų grąžinimo terminą.

Vėlesnis paskolos grąžinimo terminas leido stabdyti LJL bankroto procedūras – Klaipėdos apygardos teismas bylą nutraukė praėjusį penktadienį.

LJL akcijos kotiruojamos „Nasdaq“ Vilniaus biržos Papildomajame prekybos sąraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.