Naujienų srautas

Verslas2019.10.10 14:33

Šapoka apie bankų mokestį: tokie signalai gali turėti įtakos vidaus paklausai

Lukas Blekaitis, ELTA 2019.10.10 14:33

Finansų ministras Vilius Šapoka sako, kad siūlomas bankų turto mokestis turės būti priimtas atsargiai.

„Reikia būti ypač atsargiems, nes tokio mokesčio variacijų pasaulyje tikrai yra labai daug. Įvairių idėjų buvo ir ES mastu, jos iki šiol svarstomos, finansinių transakcijų mokestis, Švedijoje taip pat yra pradėta diskusija, kokia kompozicija to mokesčio turėtų būti“, – Vyriausybės valandoje Seime sakė finansų ministras.

Anot jo, toks mokestis gali turėti neigiamos įtakos vidaus paklausai.

„Paties modelio pasirinkimas negali būti atsiejamai vertinamas ir nuo dydžių, nes jei jie nebus reikšmingi, tai ir pati mokesčio kompozicija mažai ką lems. Jei bus kažkokie kardinalūs siūlymai, tada reikės tikrai atsargiai vertinti tiek dėl paties modelio parinkimo, tiek dėl situacijos, kurioje yra pasaulis, nes neapibrėžtumas didelis ir tokie signalai gali turėti įtakos ir vidaus paklausai“, – teigė V. Šapoka.

ELTA primena, kad Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) teikiamu projektu siūloma nustatyti 0,4 proc. metinį tarifą bankų aktyvams.

LBA tikina, kad siūlomas bankų turto mokestis reikšmingai pabrangins paskolas gyventojams bei verslui ir kitas finansų įstaigų paslaugas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi