Verslas

2019.10.09 15:55

Valstybė teiks daugiau garantijų verslui

Šarūnas Sabaitis, BNS2019.10.09 15:55

Siekiant palengvinti verslo prieigą prie finansavimo šaltinių, plečiamas bendrovės „Investicijų ir verslo garantijos“ („Invega“) paslaugų spektras – ji galės teikti garantijas už naudotos įrangos bei įrenginių įsigijimą, už paslaugų eksporto sandorius ir už obligacijų įsigijimą.

Vyriausybė trečiadienį pritarė tokiam Ekonomikos ir inovacijų ministerijos siūlymui ir pakoregavo nutarimą dėl „Invegos“ veiklos.

„Verslas susiduria su lėšų apyvartiniam ir investiciniam kapitalui trūkumu, tačiau bankinio finansavimo alternatyvos Lietuvoje kol kas ribotos. (...) Todėl valstybės remiamų naujų finansinių priemonių atsiradimas palengvins galimybę verslo atstovams pasiekti išorinius finansavimo šaltinius, skatins daugiau ir drąsiau investuoti, o kartu ir paskatins Lietuvos ekonomiką“, – pranešime sakė ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius.

„Invega“ valstybės garantijas galės teikti ne tik už naujus, bet ir naudotus ilgalaikės nuomos būdu įsigytus įrenginius, o eksporto kredito garantijas – ne tik už lietuviškos kilmės prekių, bet ir paslaugų eksporto sandorius. Be to, atsiveria galimybė suteikti garantijas ir investuotojams, įsigyjantiems įmonių obligacijų – „Invega“ užtikrins suteikto finansavimo pagal obligacijų įsigijimo sandorį grąžinimą.

Šių metų pirmąjį pusmetį „Invega“ į Lietuvos verslą investavo 26,52 mln. eurų. Dėl investicijų verslo įmonės pritraukė 71,21 mln. eurų privačių lėšų.

„Invega“ sausio–birželio mėnesiais suteikė 197 individualias paskolų ir lizingo garantijas bei 266 portfelines garantijas už verslo paskolas ar lizingo sandorius. Individualių garantijų suteikta už 21,1 mln. eurų, portfelinių – už 32,4 mln. eurų, o eksporto – už 1,2 mln. eurų. Dėl jų smulkusis verslas gavo paskolų už 70,1 mln. eurų.

Per šešis mėnesius dėl finansuojamų paskolų verslą pasiekė 6,7 mln. eurų – buvo suteiktos 134 paskolos, o pritrauktų privačių lėšų suma siekia 5,3 mln. eurų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt