Verslas

2019.10.08 18:30

Naujoji TVF vadovė perspėjo, kad pasaulio ekonomika „sinchroniškai lėtėja“

Pasaulio ekonomika iš bendro pakilimo perėjo į sinchronizuotą sulėtėjimą, savo pirmojoje kalboje paskelbė naujoji Tarptautinio valiutos fondo (TVF) vadovė, ji paminėjo prekybos karus, „Brexitą“ ir geopolitinius neaiškumus.

„Pasaulio ekonomika dabar sinchroniškai lėtėja, – sakė Kristalina Georgieva. – Toks stiprus lėtėjimas reiškia, kad augimo rodiklis šiemet bus žemiausias nuo dešimtmečio pradžios.“

Ji pabrėžė, kad dėl prekybos įtampų „labai susilpnėjo pasaulio gamybos veikla ir investavimas“, o tai gali pakenkti ir paslaugų sektoriui.

K. Georgieva teigė, kad prekybos kare pralaimi visos tautos. Iki šiol prekybos karo pasekmės apėmė nutrūkusias tiekimo grandines ir augančią skaitmeninę atskirtį. Kinija ir kitos protekcionistinės valstybės buvo perspėtos dėl subsidijų, intelektinės nuosavybės teisių užtikrinimo ir technologijų perdavimo.

TVF vadovė taip pat perspėjo ekonominiais rodikliais pirmaujančias valstybes, kad šios būtų atsargios su žemomis palūkanų normomis. K. Georgieva teigė, kad žemų palūkanų politika atneša „neigiamų šalutinių padarinių ir nenumatytų pasekmių“.

Kalbėdama apie klimato kaitos problemą, TVF vadovė sakė, kad „kaina, kurią reikėtų sumokėti nieko nesiimant, būtų per didelė“: ji teigė remianti mokesčių reformą ir sutinkanti su aukštesniu už anglies dvideginio išmetalus taikomu mokesčiu.