Verslas

2019.10.08 15:57

Estijoje siūloma neparduoti alkoholio baruose po 2 val. nakties

LRT.lt2019.10.08 15:57

Talino valdžios atstovai mano, kad Estija privalo priversti barus užsidaryti 2 valandą nakties, suteikdama vietinei valdžiai teisę padaryti išlygų šiam reikalavimui, rašo dienraštis „ERR News“.

Mero pavaduotojas Kalle Klandorfas su dienraščiu „Postimees“ kalbėjo apie miesto valdžios planus. Jis teigė, kad sostinė, tikėdamasi išsamių debatų, turi pasiūlyti savo atidėtą alkoholio apribojimų projektą svarstymui.

Miestas nori specializuotų alkoholio parduotuvių, kurios būtų įsikūrusios bent jau 150 metrų atstumu nuo vaikų priežiūros institucijų. Talinas taip pat tikisi, kad valstybė nustatys barų darbo valandas, kuriems vietinė valdžia gali daryti išlygas, teigiama dienraštyje.

„Mūsų siūlymas yra uždrausti prekybą alkoholiu baruose visoje šalyje; pavyzdžiui, nuo 2 valandos nakties savaitgalio naktimis bei nuo 3 valandos nakties naktimis prieš poilsio dienas“, – sakė K. Klandrofas.

Jis taip pat pridūrė, kad vietinė valdžia turėtų išsaugoti teisę daryti išlygas, atsižvelgdama į gyvenamajame rajone vykdomų nusikaltimų skaičių, skundus dėl triukšmo ramybės valandomis ir t. t.

Pasak dienraščio, be Talino miesto valdžios pasiūlymo, opozicinei Reformų partijai priklausantys parlamento nariai įtraukė į Riigikogu (Estijos vienų rūmų parlamento) darbų sąrašą įstatymo projektą, suteikiantį vietinei valdžiai teisę apriboti alkoholio pardavimą baruose rytais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.