Verslas

2019.10.08 10:00

Pataisas dėl pajamų mokesčių suvienodinimo Nausėda registruos Seime

BNS2019.10.08 10:00

Vyriausybei kol kas neremiant prezidento Gitano Nausėdos iniciatyvų dėl su darbo santykiais nesusijusių pajamų apmokestinimo, Prezidentūra planuoja dar šią savaitę iniciatyvas registruoti Seime, kad jos būtų svarstomos kartu su biudžetu, teigia prezidento patarėjas Povilas Mačiulis.

„Prezidentas norėtų, kad būtų vadinamieji teisingi mokesčiai. Pagal Gitaną Nausėdą tai yra – nesvarbu, iš kokio šaltinio gavai pajamas, svarbu, kad jos būtų vienodai apmokestinamos. Ir tas vienodas apmokestinimas, kurį galima prilyginti su gyventojų pajamų apmokestinimu, tai yra 20 proc. Nesvarbu, ar dividendų pavidalu, ar per individualią veiklą gaunamas dideles pajamas – daugiau 35 tūkst. eurų per metus – kad visi pasiektų vienodą tarifą“, – Žinių radijui sakė P. Mačiulis.

Jis atmetė būgštavimus, jog siūlymai neigiamai paveiks smulkųjį verslą.

„Labai dažnai, kai palieti individualią veiklą, pasigirsta tokių minčių, kad negalima liesti smulkaus verslo. Tai, prezidento nuomone, tie, kas yra smulkieji (...), jų negalima liesti ir jie turi turėti savo lengvatinius tarifus, prasidedant nuo 5 proc. ir taip toliau. Kalba apie tuos, kurie uždirba per metus tiek, kiek premjeras. Tai jau jų traktuoti kaip amatininkų ir pačių mažiausių verslininkų, ko gero, negalima“, – sakė P. Mačiulis.

Anot jo, prezidento iniciatyvos ir Vyriausybės pozicija „daugumoje vietų sutampa“.

Jis taip pat užsiminė, kad pensininkai nuo kitų metu galbūt gaus didesnes pensijas, nei planuota.

„Finansų ministerija jau yra pasakiusi ir, kiek mes žinome, jau ir juodraštyje kitų metų biudžeto, panašu, kad bus įrašyta ta nuostata ir keičiami tie koeficientai, jog pensijos, kaip pagrindinis prezidento iškeltas prioritetas šiame etape, didės daugiau negu buvo planuota iš pradžių“, – sakė P. Mačiulis.

„Kalbama dabar apie papildomus 20 mln. eurų, kad tam galėtų būti skirta. Vėlgi prezidentas siūlo šitoje vietoje nesustoti, 20 mln. eurų neišgelbės situacijos, tam reiktų ir papildomų pajamų“, – pridūrė jis.

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis spalį sakė, kad vidutinė senatvės pensija dėl indeksavimo kitąmet turėtų augti 8,11 proc. iki 374 eurų, o vidutinė pensija su būtinuoju stažu turėtų pasiekti 395 eurus.

Anot jo, tai būtų pirmas kartas, kai senatvės pensijos didės sparčiau nei darbo užmokestis. Finansų ministerija prognozuoja, kad vidutinis darbo užmokestis neatskaičius mokesčių kitąmet didės 7,4 procento.

2018 metais įvesta pensijų indeksavimo formulė pensijų didėjimą susieja su darbo užmokesčio fondo augimu. G. Nausėda siūlo palaipsniui kelti indeksavimo koeficientą, kad artimiausius penkerius metus pensijų augimas lenktų algų kilimo tempą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.