Naujienų srautas

Verslas2019.10.08 09:36

Nausėda: pramonės revoliucijos kuriamą pridėtinę vertę mums reikės nukreipti į žmonių gerovę

Lukas Blekaitis, ELTA 2019.10.08 09:36

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad pramonės revoliucijos kuriama pridėtinė vertė turi būti nukreipta į žmonių gerovę.

„Spartėjanti skaitmenizacija ir robotizacija yra nauja realybė. Svarbu nepamiršti, kad ekonomikos centre visada yra žmogus, todėl pramonės revoliucijos kuriamą pridėtinę vertę mums reikės nukreipti į žmonių gerovę. Reikės stiprios socialinės apsaugos, vis svarbesnis bus kokybiškas švietimas, mokymasis visą gyvenimą ir įgūdžių atnaujinimas. Sėkmę lems verslo, pilietinės visuomenės ir valdžios institucijų sąveika“, – Metiniame ekonomikos forume teigė prezidentas.

Jis taip pat atkreipė dėmesį į besikeičiantį klimatą vykdant pramonės gamybą.

„Iššūkiu taps ir klimato pokyčiai. Jie primena, kad mūsų gerovė iki šiol buvo kuriama ant trapių pamatų, tai turės keistis. Ateities ekonomika bus efektyvesnė ir gerokai žalesnė. Niekada anksčiau pokyčiai nebuvo tokie staigūs ir viską apimantys. Ruošdamiesi ateičiai turime juos nuodugniai apmąstyti“, – sakė G. Nausėda.

Kaip ELTA jau skelbė, liepą, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų mėnesiu, pramonės gamyba Lietuvoje išaugo 5,1 proc., kai visoje ES ji vidutiniškai smuko 1,2 proc., rodo naujausi Eurostato duomenys.

Labiausiai pramonės gamyba išaugo Vengrijoje (8,7 proc.), Slovėnijoje bei Švedijoje (po 5 proc.).

Vokietijoje šis rodiklis susitraukė 5,3 proc., Rumunijoje – 5,2 proc.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi