Verslas

2019.10.07 19:13

Europos Centrinis Bankas įvertino daugumą savo prižiūrimų euro zonos bankų

Europos Centrinis Bankas (ECB) pirmadienį teigiamai įvertino daugumą savo prižiūrimų euro zonos bankų, kadangi šie turi pakankamai didelius rezervus, skirtus tvarkytis su hipotetiniais likvidumo rodiklių sukrėtimais.

ECB paskelbė naujausius testavimo nepalankiomis sąlygomis rezultatus – teigiama, kad 103 testavime dalyvavę bankai turi „geras likvidumo pozicijas“ tvarkymuisi su hipotetiniais sukrėtimais, kuriuos testavimui sukūrė ECB pareigūnai, imituodami anksčiau vykusias krizes.

Remiantis paskelbtais rezultatais, beveik pusės testavime dalyvavusių bankų vadinamasis „išlikimo laikotarpis“ siekia 6 mėnesius nepalankiomis sąlygomis ir 4 mėnesius ypač nepalankiomis sąlygomis.
„Išlikimo laikotarpį“ ECB apibrėžia kaip dienų skaičių, kurių metu bankas gali tęsti veiklą, naudodamas savo rezervus ir užstatus, be galimybės pasiekti papildomą išorinį finansavimą.

Tokiame testavime, kurį rengia Europos bankininkystės institucija (EBI), Europos bankų sektorius dalyvauja kartą per du metus. ECB rengia atskirą tyrimą, susitelkiant į vis kitokį bankininkystės aspektą – šįmet tai buvo likvidumas.

ECB ketina susisiekti su tais bankais, kuria testavime parodė pažeidžiamumą – į problemas įtraukiamas preinamumas prie pinigų srautų užsienio valiuta ir rizika, kad kai kurie bankai netinkamai įvertina likvidumo pasekmes, kylančias dėl kredito reitingo suprastėjimo.