Verslas

2019.10.07 15:44

Lietuvos lenkų rinkimų akcija siūlo steigti valstybinį banką

Benas Brunalas, ELTA 2019.10.07 15:44

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) politikai siūlo steigti valstybinį banką. Šią mintį pirmadienį pristatė LRRA-KŠS pirmininkas Valdemaras Tomaševskis ir šiai partijai priklausantis Seimo narys Zbignevas Jedinskis.

„Šis klausimas bręsta ir mes koalicijos viduje kelsime siūlymą, kad atėjo laikas tokį banką įkurti“, - spaudos konferencijoje Seime sakė V. Tomaševskis. Politikas pridūrė manąs, kad pritarimo šis siūlymas koalicijoje turėtų sulaukti.

Politikų teigimu, tokio banko būtinybę lemia tai, kad privatūs bankai Lietuvoje neturi pakankamos konkurencijos ir dėl to, pasak jų, paslaugos bei paskolos gyventojams kainuoja brangiai.

„Jeigu būtų toks bankas, visi tarifai, mokesčiai būtų mažesni. Tai labai rimtas pasiūlymas, mes palaikome 100 procentų, ieškosime, kaip tai įgyvendinti“, – sakė V. Tomaševskis. Politikas vėliau pridūrė, kad kol kas svarbiausias jo vedamos partijos siekinys – komercinių bankų aktyvų apmokestinimas.

„Mes atėjome į koaliciją, kad darytume sprendimus, o ne tam, kad iki begalybės kalbėtume apie žmonių rūpesčius. Sprendimai yra paruošti, pirmas žingsnis – apmokestinti bankų aktyvus“, – sakė V. Tomaševskis.

„Visi žino, kad mūsų žmonės gyvena nepasiturinčiai, tad ta struktūra, kuri uždirba daugiausiai, turi dalintis su piliečiais savo pelnais“, – pridūrė LRRA-KŠS pirmininkas.

ELTA primena, kad LRRA-KŠS siūlo apmokestinti bankų turtą 0,4 proc. mokesčiu.