Verslas

2019.10.07 13:47

Nausėda ragina JAV didinti SGD eksportą į Lietuvą

BNS2019.10.07 13:47

Prezidentas Gitanas Nausėda paragino Jungtines Valstijas didinti suskystintų gamtinių dujų (SGD) eksportą į Lietuvą, prisidėti įgyvendinant sinchronizavimo projektą ir užtikrinant Baltarusijos Astravo atominės elektrinės (AE) saugumą, pranešė prezidentūra.

G. Nausėda pirmadienį Vilniuje susitiko su JAV energetikos sekretoriumi Ricku Perry`iu ir jo delegacija.

Susitikime pabrėžta JAV politinio ir energetinio dialogo su Lietuva ir Baltijos šalimis strateginė reikšmė regiono saugumui, aptarti aktualiausi energetinio saugumo iššūkiai ir bendradarbiavimo tikslai.

„Reguliarus aukšto lygio energetinis Baltijos šalių ir JAV dialogas – raktas į sėkmę ir saugumą“, – prezidentūros pranešime cituojamas G. Nausėda.

Pasak jo, JAV įsitraukimas į Baltijos šalių elektros sistemų sinchronizavimo su žemynine Europa projektą, bendros dujų rinkos kūrimą, dujų tiekimo diversifikavimą būtų abiem pusėms naudingo dialogo pavyzdys.

Prezidentas pakvietė JAV didinti suskystintų gamtinių dujų eksportą į Lietuvą. G. Nausėda kartu išreiškė lūkestį, kad JAV prisidės, stiprinant Baltijos šalių pastangas paspartinti sinchronizavimo projektą.

Prezidentas aptarė ir Astravo AE projekto saugumo bei ateities klausimus ir pabrėžė nuostatą dėl rinkos uždarymo elektrai iš, Lietuvos teigimu, nesaugiai statomos elektrinės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.